REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ALKIŞLAYANLAR, VATANSEVER; KONUŞANLAR, VATAN HAİNİ!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ALKIŞLAYANLAR, VATANSEVER; KONUŞANLAR, VATAN HAİNİ!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
4 views
14 Şubat 2018 - 13:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gerçekten de öyle bir hava estirilmek isteniyor. İktidarın yaptığını alkışlayanlar, VATANSEVER, yaşananları derinlemesine değil, şöyle ucundan dahi tenkit ederek yanlışlıkları konuşanlar VATAN HAİNİ! Bu nasıl bir zihniyettir anlayamadık. Hatadan münezzeh olmak, sadece ve sadece YÜCE ALLAH’IN SIFATIDIR. Bütün insanlar büyüklü, küçüklü hatalar yaparlar. Hele, siyaset erbabından hata yapmayanın olması mümkün değildir. Zaten onlar da zaman-zaman hatalarını üstü örtülü bir şekilde (ALDATILDIK, KANDIRILDIK) diyerek dile getirmiyorlar mı!

Hem, kabul edelim ki bu ülkede maksimum düzeyde yüzde 50 alkışlayıcı var. Hadi, onlar VATANSEVER, diğer yüzde 50 VATAN HAİNİ Mİ! Türkiye Cumhuriyetinin 26. Genel Kurmay Başkanı Sayın İlker Başbuğ “Afrin’de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Asker canını almış, görevini almış, görev için çatışıyor. Şehit oluyor, kanını akıtıyor. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. Türkiye geleceğin güçlü bir devleti olacak. Bugün de durumumuz zaten ortada, böyle bir devlet varken, siz küçük emeller peşinden gidip bunu YPG’ye, PYD’ye adeta Türkiye karşısında böyle bir tartışılması bile çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici bir şey, bu mukayese edilecek, karşılaştırılacak bir konu değil. Bunu daha evvelde söyledik, ümit ediyorum sağduyulu hareket, sağduyulu bu olaya bakış nerede?” demişti de, kıyametler koptu. Adamı neredeyse VATAN HAİNİ ilân edecekler. Kumpas davalarda zaten ilân etmişlerdi ya!

Bu ülkede, Genelkurmay Başkanlığı yapmış birinin bile sözlerine tahammül edilmiyorsa, bizim gibi aciz vatandaşların seslerini, soluklarını çıkarmalarına imkân var mı. Sarfettiği yol gösterici sözlerinden dolayı genelkurmay başkanlığı yapmış birini bile (HADSİZLİKLE) suçlarsanız, kim, nasıl konuşsun, nasıl görüş beyan etsin.

 (Barika-i Efkardan mukaddeme-i hakikat doğar) şeklinde söylenmiş çok güzel Osmanlıca bir deyim vardır. (Fikirlerin çatışmasından hakikat güneşi doğar) anlamına gelen bu çok güzel ve yerinde sözü yabana atmamalı. Sağduyulu ve önyargısız olduğu sürece her türlü tartışmaya açık olmak lâzım.

Bakınız, Yüce ALLAH’ın son Peygamberi Hazret-i MUHAMMED (O’na al ve ashabına salat ve selâm olsun) dahi, zaman-zaman ashab-ı kiramı tarafından icraatları konusunda (BU BİR VAHİY Mİ) şeklinde itirazlarla karşılaşmış, VAHİY olmayan konularda, tartışmalara açık olduğunu ispatlamıştır. Size VAHİY inmediğine göre, haydi-haydi yanlış kararlar alabilirsiniz! (BEŞER, ŞAŞAR) şeklinde dillendirilen bir atalar sözümüz de vardır. Beşer (insan) yanılabilir. Hatta yanılması, doğrularından çok daha fazladır. Bu böyle olmazsa, KİMSELER BİZİ KANDIRABİLİR MİYDİ!

Bizim Siirt’çe dilimizde bir deyim vardır. (Sizi alkışlayanlara değil, tenkit edenlere kulak veriniz) anlamına gelir. Şakşakçı, tabiatı icabı her hareketinizi alkışlayacaktır. Doğru yolu bulmak için tenkitlere kulak vermek lâzım. Tenkitlere kulak veren, doğru yolu bulur. Şakşakçılara kapılanların sonları ise hüsrandır. Bizden söylemesi…

TAŞLAMALAR

BU OSMANLI TOKADI

GAYET MEŞHUR BİR TOKAT

PAZULARDA ESKİ GÜÇ

KALMADI YAZIK FAKAT

 

(TÜRK TOKADI) DA DENİR

BU TOKADIN ADINA

YİYEN BİLİR TOKADI

BİL DOYULMAZ TADINA(!)

 

ABD’YE BİR TOKAT

ATABİLSEYDİK KEŞKE

ATALARIMIZ GİBİ

GÜÇLÜ OLSAYDIK BİZ DE

 

BİR ZAMANLAR ABD

HARAÇ ÖDEDİ BİZE

AKDENİZDE KORSANLIK

YAPAN LEVENTİMİZE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.