Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

ALLAH MUHTAÇ ETMESİN AMA; ORADA BİR DR.SEZGİN VAR

Bazı kişi ve kurumlar vardır ki, bunlarla karşılaşmak ve onlara ihtiyaç duymak istemeyiz.. Ancak buna rağmen, yoklukları bizi üzer ve tedirgin ederken, varlıkları da bize huzur ve güven verir.. Hastaneler, kolluk kuvvetleri ve adliye teşkilatları ve doğal olarak buralarda fedakarca görev yapanlar bu kapsamda değerlendirilebilir.

Hiç birimiz işi polis veya jandarmaya düşsün, karakollara gitsin ya da günlerce adliye koridorlarını arşınlasın istemez.. Yine hiç birimiz hasta olmayı ve hastane köşelerine sürünmeyi arzu etmez.. Ama bunların varlıkları bizim açımızdan çok büyük bir güvencedir ve bir yerde huzur kaynağıdır.

Hayatın doğal akışı gereği, zaman-zaman bu kurumları ve bu kurumlarda görev yapan personellere işimiz düşer.. O zor anlarımızda bize yönelik sıcak bir ilgi, insani bir yaklaşım o anda çektiğimiz sorunları bir anda minimum düzeye düşmesini sağlar.

Hele-hele bu, kanser gibi yıpratıcı ve tedavisi zor bir hastalık nedeniyle olmuş ve bu amaçla bir onkoloji uzmanına gitmişsek.. Burada bize gösterilecek sıcak bir yaklaşım, o anlarda sıfırlanmış olan moralimizin büyük ölçüde düzelmesini sağlar.. İşte yakın bir zaman önce Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanan Onkoloji Uzmanı Dr.Yasin Sezgin ekibiyle birlikte bunu yapıyor.

Kanser ünitesini ve bu ünitede yapılan çalışmaları haberleştirmek amacıyla Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek, Baştabip Prof.Dr.Selahattin Vural, Dr.Yasin Sezgin ve hastalarla görüştüm.. Gerçekten burada hastalara karşı çok insani bir tavır sergileniyor ve hasta memnuniyeti ön planda tutuluyor.. Hastaların tamamı halk tabiriyle ellerini yukarıya kaldırıp bu olayda emeği geçen herkese dua ediyorlar.

Yukarıda da belirttiğim gibi, Allah muhtaç etmesin ama bu tür gözlemler insana bir güven veriyor..  Dr.Yasin Sezgin gibi görevinde titiz ve idealist, insani yönden de müşfik bir hekimin bulunduğunu bilmek insanlarda hoş bir duyguyu uyandırıyor.

Bu arada şunu da belirteyim, elbette ki istisnaları var ancak geneline baktığımızda Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde idealist ve insanlara değer veren bir yönetim ve hekim kadrosu görev yapmaktadır.. Umarım hastalara istenmeyen davranışlar sergileyen bazı doktorlarımız da en kısa zamanda bu görev anlayışına sahip olurlar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER