REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“ALLAH, ÖMRÜMDEN KISSIN, MUSTAFA KEMAL’E VERSİN”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“ALLAH, ÖMRÜMDEN KISSIN, MUSTAFA KEMAL’E VERSİN”
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
9 views
27 Aralık 2017 - 13:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

27 Aralık, İstiklâl Marşımızın da güfte yazarı olan büyük Şair Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete intikalinin yıldönümü. Büyük Şair, 1936 yılının 27 Aralık günü ebediyete intikal etmişti. Sadece İstiklal Marşını yazmış olmak bile Mehmet Akif’i ölümsüzleştirmeye yeter. Kaldı ki, dillerden düşmeyen (ÇANAKKALE DESTANI) da ölümsüz eserleri arasındadır. Şiirlerini topladığı ve (SAFAHAT) adını verdiği eserini okumak her Türk vatandaşı, hatta her Müslüman için farz (olmazsa olmaz) gibidir.

Geçmiş yıllarda, büyük etkinliklerle anılan Milli Şairimiz, bize öyle geldi ki, bu yıl unutuldu!  İlimizde ve Şehrimizde Mehmet Akif’le ilgili hiçbir etkinlik yapılmadığı gibi, Türkiye genelinde de, ses veren bir etkinliğe şahit olmadık.

Öyle anlaşılıyor ki, günümüzde (MİLLİYETÇİLİK) arka planlara düştü. Şimdi ÜMMETÇİ olmak revaçta. Hatta İstiklal Marşını okumak makul şüpheli olmak açısından yeterli delil sayılabilir. (Niçin İstiklal Marşı okudunuz!) diye bir soruya da muhatap olabilirsiniz.

İstiklâl Marşının okunmasından rahatsızlık duyanlar var! Bu gidişle, Andımızın yasaklanması gibi, okullarda İstiklal Marşının da okunmasının yasaklandığına şahit olursak, hiç şaşırmayacağız.

Bugünkü yorumumuzu büyük Şair, gerçek dindar Mehmet Akif Ersoy’un bütün Milletimiz tarafından bilinmesi gereken çok önemli bir söylemini naklederek noktalamak istiyoruz. Büyük Şairin, Cumhuriyetin kurulmasından sonra başlangıçta Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN yaptığı bazı inkılaplardan rahatsızlık duyarak  Türkiye’den ayrıldığı ve Mısır’a gittiği bilinir. Ancak, Türkiye’den ayrıldıktan sonra, muhtelif Arap ülkelerinde ikamet eden ve tekrar Türkiye’ye dönen Mehmet Akif Ersoy’un, başta Mısır olmak üzere ikamet ettiği hiçbir Arap ülkesinde, Türkiye’deki gerçek Müslümanlığı bulmadığını ve bunun Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN inkılaplarının neticesinde gerçekleştiğini anlayarak: “Ben, Mustafa Kemal’i çok yanlış değerlendirmişim. İslam dini, dünyanın her yerinden çok Türkiye’de daha iyi yaşanıyorsa, bu Mustafa Kemal’in inkılapları sayesindedir. Bunun için diyorum ki, Yüce Allah, benim ömrümden kıssın, Mustafa Kemal’in ömrüne katsın” dediğini pek kimseler bilmezler. Mısır’a gittiğini (kaçtığını!) dillendirirler de böyle bir söylem, softaların ve dincilerin hesaplarına gelmez. ATATÜRK aleyhinde bir söylem olsa, hemen dillendireceklerdi, lehine olursa üç maymunu oynarlar! Duymazlar, görmezler, bilmezler!

Büyük Şair, gerçek dindar Mehmet Akif Ersoy’un bütün Milletimiz tarafından bilinmesi gereken bu çok önemli söylemini her fırsatta duyurmakta yarar vardır.

Din istismarcısı yobazlar taifesinin, Mehmet Akif’in, ATATÜRK’ÜN inkılaplarına gücenerek, Türkiye’yi terk ettiğini söylemek işlerine geliyor ama işin sonunu gizliyorlar! (Allah’ım, ömrümden kıs, ATATÜRK’ÜN ömrüne kat) dediğini bilmiyorlar! Daha doğrusu bilmek işlerine gelmiyor!

Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıl dönümü dolayısıyla bir kere daha rahmet ve minnetle anıyoruz! Ruh şad olsun!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.