REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ALLAH, ŞAŞIRTMASIN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ALLAH, ŞAŞIRTMASIN!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
17 views
26 Mayıs 2018 - 14:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018 seçimlerine hızla yol alınırken ve artık 1 aydan bile az bir zaman kalmışken, seçimlere katılacak siyasi partiler yayınladıkları SEÇİM BİLDİRGELERİYLE, insanlarımıza adeta CENNETİ VADEDİYOR!

Adı ANADOLU olan bu güzel Vatanımız, gerçekten de CENNET OLMAYA LÂYIK İMKÂNLARA SAHİPTİR. Ne var ki, acemi idareciler yüzünden hep gerilerde kaldık. Bir ülke düşünün ki, toprakları üzerinde 4 mevsim yaşanmaktadır. Yaz’ımız, Kışımız, İlkbaharımız, Sonbaharımız var. 4 mevsimin böylesine doyasıya yaşandığı bir başka ülke var mı! 3 tarafı denizlerle çevrili, akarsuları, gölleri, yer altı ve yerüstü nimetleriyle YÜCE RABBİMİZİN ikramına mazhar ANADOLU!

Bu milleti idare göreviyle şereflenenler, aziz vatanımızın kıymetini bilseler ve gerektiği gibi hareket etselerdi, bugün neden gâvurun parası, bize silâh olarak doğrultulmuş olacaktı. Havası, suyu, güneşi, toprağı böylesine bereketli bir başka toprak var mı!

Vatandaşları seçimden seçime anımsayan siyasilerimiz, yine bol keseden vaatlerde bulunmağa başladılar. Mustafa Kemal ATATÜRK’TEN sonra üçüncü lige düşürdükleri bu güzel vatanı, sözde ihya etmek için projeler geliştirmişler. Siyasi partilerin yayınladıkları seçim beyannamelerini okuduk, gerçekte, vaat edilenler arasında, gerçekleşmesi mümkün olmayan hiçbir konu yok. İktidara gelindikten sonra sergilenecek irade dışında.

Siyasi parti yetkililerinin adetleridir. Seçime gidilecek günler, bol keseden vaatlerde bulunurlar, işbaşına geldiler mi, vaatlerini unuturlar. Rant peşine, çıkar peşine düşerler. Ekonominin düze çıkması için gerekli yatırımlara değil, yandaşların ceplerini doldurmağa yönelik yatırımlara yönelirler. Üretim ve istihdam için fabrikalar kurmak yerine, AVM’ler, şatafatlı saraylar kurarlar. Paraları çimentoya gömerler. Böylece ülkeyi borç batağına düşürür, sonra da kurtulmak için çırpındıkça, batarlar!

 (Köylü, yoğurdum ekşidir, demez) şeklinde söylenegelen bir özdeyişimiz vardır. Seçime girecek siyasi partilerimiz de bu yolun yolcuları. Ancak, iktidara geldikleri zaman her ne hikmetse verdikleri sözleri unutur, kıblelerini şaşırırlar.

Ne diyelim, bundan sonra bu cennet vatanımızda iktidara gelecekleri ALLAH ŞAŞIRTMASIN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.