REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ALLAH’IM, KÖPEKLERİ DOMUZLARA MUSALLAT ET!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ALLAH’IM, KÖPEKLERİ DOMUZLARA MUSALLAT ET!
5-Cüneyt ARITÜRK
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
35 views
26 Eylül 2017 - 14:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşin gerçeğini söylemek gerekirse, Kuzey Kore’nin ABD’ye karşı sergilediği tavır, Türkiye’ye yaradı. Neden diye sorulursa, kendimize göre cevabını vermeğe çalışalım. Kuzey Kore deyip geçmeyin, bu ülkenin de elinde nükleer silahlar var. Gerçi bir ABD-Kuzey Kore Savaşının mutlak galibi ABD olur ama, o da böyle bir savaştan büyük bir yara alarak çıkar. ABD’nin, Kuzey Kore’ye karşı harekâta geçmemesinin asıl nedeni budur. Kuzey Kore’nin nükleer silahları olmasaydı, ABD bu ülkeyi çoktan yutmuştu!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Birleşmiş Milletler genel kurulunda yaptığı konuşmayı değerlendiren Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho bunun ülkesine karşı savaş ilanı olduğunu, ülkesinin de gerekli her önlemi alacağını söyledi. New York’ta Birleşmiş Milletler binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ri Yong Ho, ABD Başkanı Donald Trump’ın, BM Genel Kurulu 72.Dönem Toplantıları’nın açılışında yaptığı konuşmanın, ülkesine karşı savaş ilanı olduğunu, tüm dünyanın da buna tanık olduğunu belirten Ri Yong Ho, ülkesinin ABD’nin sınırda uçurduğu bomba yüklü savaş uçaklarını vurma kapasitesine ve hakkına da sahip olduğu uyarısı yaptı.

ABD, tam da Ortadoğu’yu şekillendirmek peşinde koşarken, başına musallat olan Kuzey Kore belâsı yüzünden, kendisini frenlemeye mecbur hissetmektedir. Bu sebeple Ortadoğu’da yürüttüğü stratejiyi yavaşlatmak zorunda kalan ABD’nin düştüğü duruma doğrusunu isterseniz, sevinmek, Kuzey Kore’ye de müteşekkir olmak lâzım.

(Allah köpeği, domuza musallat etsin) şeklinde bir deyimimiz vardır. Bu tablo içinde ABD (KÖPEK), Kuzey Kore ise (DOMUZ) misalidir. Yüce Allah köpeği, domuza musallat etsin ki, kuzular rahat etsin. ABD ile Kuzey Kore hep birbirinin düşmanı hükmünde kalsın.

Bundan dolayı dua ediyor ve diyoruz ki (Allah’ım köpekleri, domuzlara musallat et!)

ANEKDOT

İki düşman karşı karşıya gelmişler. Birinin elinde tabanca, diğerinin elinde ufak bir çakı varmış. Elinde tabanca olan kişi, kaçmağa başlamış.

Olaya tanık olanlar bilahare elinde tabanca olan şahsa sormuşlar:

-Yahu, senin elinde tabanca, hasmının elinde ufak bir çakı vardı. Ne demeye kaçtın!

Adam, ciddiyetle cevap vermiş:

-Elimdeki tabanca tutukluk yaparak, ateş alamayabilirdi. Ama elindeki çakı ufak da olsa, beni rahatlıkla yaralar, hatta öldürebilirdi…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.