REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“ALTLARINI KİRLETENLER KOLTUKLARINDAN KALKAMAZLAR!)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“ALTLARINI KİRLETENLER KOLTUKLARINDAN KALKAMAZLAR!)
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
14 views
24 Ekim 2017 - 12:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP’nin (metal yorgunu) ilk istifası Kadir Topbaş’tan gelmişti. Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa etti ve metal yorgunu olarak havlu attı. Onu Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve  Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifaları izledi.

AKP’de daha birçok belediye başkanının istifası beklenirken, Ankara, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlarına açık şekilde çağrıda bulunularak istifa etmeleri istendi. Önce direndiler ama bu üçlüden Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe’de (başı dik, alnı açık bir şekilde) istifasını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek çok diretti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la üç defa görüştükten sonra, bilmecburiye 28 Ekim Cumartesi günü istifa edeceğini twitter hesabından duyurdu. İstifası istenip de hala istifa etmeyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu satırların yazıldığı ana kadar henüz istifa edip etmeyeceğini açıklamamıştı. Hiç merak etmeyin, o da tıpış-tıpış istifa edecektir!

Metal Yorgunluğundan kaynaklı(!) istifalar devam ederken, (dost başa, düşman ayağa bakar) kabilinden kimiler de gelişmelerden hayli neşeli. Örnek olması açısından vurgulayalım. Meclis eski başkanlarından ve AKP’nin (özgür ağırlık sahibi) kurucu üyelerden Bülent Arınç bir Hint atasözünden yola çıkarak birilerine ince mesaj vererek (Altlarını kirletenler, koltuklarından kalkamazlar) buyurmuş. Mesajın, kime olduğu belli. Doğrudur, altlarını kirletenler, yataklarını ıslatan küçük çocuklar gibidirler. Anneleri (KALK ARTIK) dedikçe uyuyor görünmeyi tercih ederler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise metal yorgunu olanların istifa etmeleri konusunda oldukça kararlı. Belediyeler konusunda gelen tüm şikâyetlerin dikkate alınacağını belirten Cumhurbaşkanı “Yasalara uymayan, yanlış yapan kim varsa gereken yapılacak. Bunlara müsaade etmeyiz” diye konuştu. Demek oluyor ki, sorun sadece METAL YORGUNLUĞU değil, yasalara uymayanlar ve yanlış yapanlar var.

Erdoğan, istifaları istenen AKP’li belediye başkanları ile ilgili olarak “Biz söyleyeceğimizi söyledik. Gereken yapılacak” mesajını vermekte. Partililerin 2019 seçimlerine odaklanmalarını isteyen Cumhurbaşkanı “Artık işimiz eskisi gibi kolay değil. 2019 yerel seçimlerinden başlayarak önemli bir seçim sürecine gireceğiz. İşimiz zor. Çok ciddi şekilde çalışacağız. Herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmalı. Sadece hizmet odaklı değil, birebir vatandaşın kapısına gidelim. Bireysel taleplere de odaklanalım. Vatandaşın gönlüne dokunacak şekilde çalışacağız” diye dikkatleri çekmekte.

Öyle anlaşılıyor ki, kendileri kalkmak istemeseler bile, altlarını kirletmiş olanlar koltuklarından öyle veya böyle mutlaka kaldırılacaklar. Öyle ya 2019 seçimleri gelmeden, koltuklar pisliklerden temizlemek lazım!

“BEŞŞO MU, BEŞŞO ÇOK SADIK BİR KÖPEKTİR!”

Siirtli bir çoban, hasta olan köpeğinin iyileşmesi için adakta bulunmuş. Eğer köpek iyileşirse, Allah rızası için bir koyun kurban edecekmiş. Adı BEŞŞO olan köpeği iyileşince, adağını yerine getirmek için yörenin meşhur bir hocasının divanına  gitmiş. Söze giriş yapmak için:

-Hocam, benim köpeğim BEŞŞO var ya… deyince, hoca biraz sinirlenir gibi olmuş:

-Şimdi, senin köpeğin BEŞŞO’NUN zamanı mı! diyerek adeta azarlamış.

Çoban fırsat buldukça:

-Hocam BEŞŞO için… dedikçe de hoca lâfını ağzına tıkamış.

Çoban, bakmış ki olacak gibi değil. Konuşmasının giriş şeklini değiştirmiş:

-Hocam, ben bir kurban adamıştım da… cümlesiyle giriş yapmış.

“ADAK KURBANI” deyimini duyan Hoca’nın tavrı birden değişmiş. Çobana yönelmiş ve sormuş:

-Ne için adamıştın?

Çoban cevap vermiş:

-Hocam, benim köpeğim BEŞŞO hastalanmıştı. “İyileşirse, ALLAH RIZASI İÇİN kurban keseceğim” diye adakta bulunmuştum. Acaba, köpek için kurban kesmek caiz midir, değil mi?” diye soracaktım. demiş.

Biraz önce çobanı tersleyen ve “şimdi köpeğin BEŞŞO’NUN zamanı mı?” diyen Hoca, adak kurbanının kendisine verileceğini ümit ederek söylenmiş:

-Ha… BEŞŞO MU! BEŞŞO çok sadık bir hayvandır. Koyunlarını, kurtlara karşı korur, evine bekçilik yapar! BEŞŞO İYİLEŞSİN DİYE ALLAH RIZASI için kurban adamışsan elbette bir an evvel adağını yerine getirmen lâzımdır demiş…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.