Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

 (ANAYASA) DEĞİL, (BABAYASA!)

Uymayacaklarını ve saygı duymayacaklarını belirttikleri halde ANAYASAYI değiştirmek istiyorlar. Adına (ANAYASA) denilen bir kitapçık var ya! Peki, yasaların anası hükmünde olan bu mutabakat metni neden değiştirilmek isteniyor.

Devletin kuruluşunu, yasama, yürütme ve yargılama kuvvetleri ile yurttaşların hak ve görevlerini düzenleyen bu kitapçığın yanlışlığı zaten adında mevcut. (ANAYASA) kelimesi bile, zihinlerimizde istifhamlara yol açmaktadır. Biz ki ATAERKİL bir topluluğuz. Bizim kitapçığımızın adı olsa-olsa BABAYASA olmalıdır!

Evet, gerçekten de yeni bir BABAYASAYA ihtiyacımız bulunmaktadır. Zaten, (ANA) diye, yapmadıkları kalmadı. Irzına, namusuna tecavüz ettiler. Haklı olarak (ANAYASA-MANAYASA TANIMAYIZ!)  diyenler (BABAYASA) isteyenler bile var!

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olduğu iddia edilen Mustafa Kemal Paşa nam-ı diğeri ATATÜRK, gerçekten Cumhuriyetin kurucusu olsaydı, devletin adını (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) olarak koyar mıydı. Daha önceki padişahlar, halifeler gibi, devlete kendi adını vermez miydi! Osmanlılar, Emeviler, Abbasiler, Safeviler gibi. Vereceği en uygun isim de bize göre (KEMALİSTAN) olmalıydı. Devletin adı (KEMALİSTAN CUMHURİYETİ DEVLETİ) olsaydı, kurucuları Osman Beyin adıyla müsemma OSMANLI DEVLETİNE kimselerin itirazı olmadığı gibi, KEMALİSTAN CUMHURİYETİNE DE KİMSELERİN İTİRAZI OLMAZDI! Sonuç itibarıyla, (adam devletini kurmuş adını vermiş) denilecekti.

Hem zaten Mustafa Kemal tarafından kurulduğu iddia edilen bu devlet BİR REKLAM ARASIYDI! YÜZ YILLIK REKLAM SONA ERDİ! Şimdi, her haliyle yepyeni bir devlet var. Yeni Devletin banisi ise (Allah başımızdan eksik etmesin!) Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hem öylesine güçlü bir kurucu ki (DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR) diyerek, kendilerini dünyanın BEŞ BÜYÜKLERİ VEHMEDEN ABD, RUSYA, ÇİN, FRANSA VE İNGİLTERE’YE MEYDAN OKUMAKTADIR. Yargının, yürütmenin, yasamının bütününü yed-i kudretinde toplamıştır. Tek imzası ve kararıyla uluslararası sözleşmeleri bile hükümsüz ilan edebilmektedir. (ATATÜRK) adını verdiğimiz Mustafa Kemal Paşa bile, kendisinde böyle bir güç, böyle bir yetki  bulamamış ve tek imzasıyla herhangi bir anlaşmayı yok saymak gücünü gösterememiştir!

100 yıllık REKLAM ARASI son bulmuşken ve BUNDAN BÖYLE adına (BABADOLU) DİYECEĞİMİZ bu topraklar üzerinde yeni bir devlet kurulacaksa, elbette ki Emevilerde, Abbasilerde, Osmanlılarda olduğu gibi kurucusunun adını vermek gerekir. İkinci Cumhuriyetin Kurucusu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğuna göre, verilecek en iyi isim de bence (TAYYİBİSTAN) olmalıdır. Böylece Türklerin, Kürtlerin, Arapların, Lazların, Çerkezlerin, Romenlerin ve bu topraklarda yaşayan muhtelif dil, din ve ırka mensup kimselerin (BU VATANDA SADECE TÜRKLER Mİ, YAŞIYOR DA DEVLETİMİZE ‘TÜRKİYE’ ADINI VERİYORSUNUZ!) diye itiraz etmelerinin yolu da kapanmış olur!

Evet, TAYYİBİSTAN BABAYASASINI İLAN ETMENİN ZAMANI GELMİŞTİR.

TAŞLAMA

ANAYASA DEĞİŞSİN

(BABAYASA) GEREKTİR

ANALAR MÜŞFİK OLUR

BABA ACIMAZ, SERTTİR

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

YERİNE (TAYYİBİSTAN

CUMHURİYETİ) DENSİN

KİMSE GOCUNMAZ BUNDAN

 

(OSMANLI) ADI NERDEN

GELİYOR BU BELLİDİR

OSMAN BEY KURMUŞTU YA

ADI ORADAN GELİR

 

(TAYYİBİSTAN) ADI DA

TAYYİP’TEN DOLAYIDIR

HEM (TAYYİP), (İYİ) DEMEK

BU İŞİN KOLAYIDIR

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER