Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ANAYASA DEĞİŞTİRİLECEKSE!

Anayasayı takmadıklarını ve saygı da duymadıklarını belirten AKP’lilerin birdenbire yeni bir anayasa yapmak için iştahları kabarmış bulunmakta. Hedeflerinde muhalif partiler ve özellikle de CHP’yi bu işe razı etmek var. Bunun için siyasette havayı yumuşatarak, bir çıkış yolu aramaktadırlar. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde (ÖZGÜR EFENDİ) diyerek küçümsediği CHP’nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’i kabul etmesinin amacı, havayı yumuşatıyor göstererek, yapılacak müteakip görüşmelerde anayasa değişikliğine ikna etmek. Nitekim, Sayın Erdoğan’ın yakın bir zamanda, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulunacağı belirtilmekte.

Yaygın olarak kullanılan bir deyim vardır. (Eline elma şekeri ver. Çocuğu kandır) derler. İnanın, bu yumuşama havası da muhalefet partilerine uzatılan bir ELMA ŞEKERİ gibidir. CHP ve diğer muhalefet partileri bu oyuna gelirler mi, gelmezler mi önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bu arada, Meclis Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş da, anayasa değişikliği konusunda özellikle muhalefet partilerine çağrıda bulunarak Anayasanın değişmesi için teklifte bulunmuş. Bilindiği gibi TBMM Başkanının da partiler üstü ve tarafsız olması gerekmekte. Ama Ustası tarafsız değil ki, kendisi olsun.

Anayasa değişikliği konusunda bizim söyleyeceğimiz şudur. Evet, mevcut anayasanın değişmesi gerekir ama bu iş, mevcut meclisle değil, yapılacak bir erken seçimden sonra vücut bulacak yeni meclisin kararıyla ve referanduma tabi olmak şartıyla.

Ayrıca, zihinlerdeki istifhamı da dile getirelim. Takmayacak ve saygı duymayacak olduktan sonra, anayasayı değiştirmişsiniz, değiştirmemişsiniz, ne yazar!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER