Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aralarında Siirt’in de Bulunduğu 45 İlde “Narkoçelik-25” Operasyonları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 45 ilde Emniyet ve Jandarma tarafından uyuşturucu madde imalatçılarına ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen geniş çaplı operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Ali Yerlikaya, “NARKOÇELİK-25” adı verilen bu operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu maddeler ve yakalanan suçlularla ilgili detaylı bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 45

Operasyonun Sonuçları:

2 Milyon 30 Bin 500 Adet Kök Kenevir ve Kök Skunk

188 Bin Adet Uyuşturucu Hap

Bakan Ali Yerlikaya’nın konu ile ilgili Açıklaması: “Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek.”

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, il emniyet müdürlükleri ve il jandarma komutanlıklarınca gerçekleştirilen operasyonlara 765 ekip ve 1.910 personel katıldı. Ayrıca 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeği de operasyonlarda görev aldı.

İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Sivas, İzmir, Denizli, Konya, Şanlıurfa, Antalya, Malatya, Mersin, Bursa, Samsun, Afyonkarahisar, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ, Kayseri, Burdur, Manisa, Batman, Çorum, Isparta, Hatay, Kahramanmaraş, Düzce, Giresun, Kütahya, Osmaniye, Siirt, Yozgat, Eskişehir, Mardin, Muğla, Adıyaman, Bitlis, Bolu, Kırıkkale, Kilis, Hakkâri, Rize, Yalova, Ağrı ve Diyarbakır.

Bazı İllerde Ele Geçirilen Uyuşturucu Maddeler ve Yakalanan Zehir Tacirleri:

Ağrı: 240 kg eroin, 1 zehir taciri.

Diyarbakır: 1 milyon 720 bin 500 adet kök kenevir, 310 bin adet kök skunk, 64 kg kubar esrar.

Malatya: 57,5 kg skunk, 4 sokak satıcısı.

İstanbul: 53,5 kg metamfetamin, 73 sokak satıcısı.

Hakkâri: 28,5 kg metamfetamin, 1 zehir taciri.

Antalya: 21 kg esrar, 21 kg eroin, 13 kg metamfetamin, 1 zehir taciri.

İzmir: 19 kg skunk, 3 zehir taciri.

Konya: 15 kg skunk, 124 bin 822 adet uyuşturucu hap, 7 sokak satıcısı.

Eskişehir: 40 bin 558 adet uyuşturucu hap, 2 zehir taciri.

Ankara: 22 bin 828 adet uyuşturucu hap, 2 zehir taciri.

Bakan Ali Yerlikaya’nın Vurgusu: “Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez.”

Bakan Ali Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi, jandarmamızı ve gümrük muhafaza ekiplerimizi tebrik ederek, Allah’ın onların ayağına taş değdirmemesi dileğinde bulundu ve milletimizin duasının onlarla olduğunu belirtti.