REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AŞI ÇADIRLARININ KURULMASI, ÇOK İSABETLİ OLDU!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AŞI ÇADIRLARININ KURULMASI, ÇOK İSABETLİ OLDU!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
11 views
01 Ağustos 2021 - 12:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlimizde, aşılanma oranının düşük olması, ilgilileri harekete geçirdi. (Vatandaş, aşı için hastanelere, sağlık ocaklarına gelmeye üşeniyorsa hizmeti ayağına götürelim) denilerek, şehrimizin işlek caddelerinde AŞI ÇADIRLARI KURULDU.

Samimiyetle itiraf edeyim ki, aşı çadırları öncesinde ben kendim, birinci aşımı da yapmamıştım. Aşı işinin randevuya bağlı olması, internet üzerinden veya telefonla randevu talebinde bulunulması, (falanca gün, falanca saatte aşı olmaya geleceksiniz) cevabının beklenmesi biraz sıkıcı olmak yanında, bilgiye bağlı bir iştir. Acaba, İlimizde internet ve cep telefonuyla randevu almasını beceren insanların sayıları ne kadardır! Bana göre, İlimizde aşılama oranının düşük olmasının bir nedeni de, internet veya cep telefonuyla randevu almak imkânları olmayanların sayılarının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Tabii, internet kullanmayı becermekle birlikte, benim gibi üşengeçlik yapanlar da yok değil.

Geçen gün, hiç niyetim yokken Hezret-i Fakirullah (Güres) Caddesinde turlarken, Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulmuş olan  AŞI ÇADIRINI gördüm. Çadırda, görevliler dışında aşı olmak için sıra bekleyen kimseler de yoktu. Hizmet, ayağıma gelmiş diyerek üşengeçliği bir yana bıraktım ve çadıra yönelerek aşı olmak istediğimi söyledim. Görevliler, gayet kibar bir şekilde kontrol için kimlik cüzdanımı istediler. İnternetten, aşı durumuma baktılar. Durum kontrolünden sonra koltuğa oturtarak aşı için omuzumu açmamı istediler. Denileni yaptım. Çin aşısı mı, Alman aşısı mı yapmak istediğimi sordular, Alman aşısının daha iyi olduğuna kanaat getirdiğim için (Alman Aşısı) dedim. Hiç niyetim yokken, aşımı yaptım. Darısı ikinci doz aşıya!

Evet, Sağlık Müdürlüğünün AŞI ÇADIRLARI kurarak hizmeti halkın ayağına götürmesi çok isabetli olmuştur. Ne randevu talebine gerek var, ne de kendinizi belli bir gün ve saate sıkıştırmak sorumluluğu! Yoldan geçerken, bir de bakıyorsunuz (A, AŞI ÇADIRI VAR, KALABALIK DA, SIRA DA YOK) Yani, hizmet ayağınıza kadar gelmiş,  aşınızı rahatlıkla yapıyorsunuz.

Evet, AŞI ÇADIRLARININ kurulması çok isabetli olmuştur. Artık vatandaşın (benim internetim yok ki randevu alayım) gibi mazereti de kalmamıştır.

Halâ aşılarını yapmamış hemşerilerimin dikkatlerini çekerek diyorum ki, Güres Caddesini turlayın, gördüğünüz AŞI ÇADIRINA YÖNELİN ve sadece KİMLİK CÜZDANINIZI GÖSTEREREK (AŞI OLMAK İSTİYORUM) DEYİNİZ. İŞ, BU KADAR BASİT.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.