REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AŞILAMADA ARAYIŞLAR DEVAM EDİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AŞILAMADA ARAYIŞLAR DEVAM EDİYOR
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
3 views
29 Temmuz 2021 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya genelinde aşı bulamayan ülkeler aşı bulma çabalarını sürdürürken, bulabilen ülkelerde daha çok vatandaşı aşı olmaya nasıl ikna ederimin arayışı içerisinde.. Kimi ülkeler yasal olarak aşı olmayanlara yönelik olarak bazı haklardan mahrum bırakma ve toplu yaşam alanlarına girme konularında kısıtlamalar getirirken, bazı ülkelerde çeşitli ödüllerle teşvik etme yoluna gidiyorlar.

Siirt’te olduğu gibi bütün illerde de arayışlar devam ediyor.. Siirt olarak tek başımıza kısıtlama getirmemiz düşünülemez.. Bu ancak Ankara’nın vereceği bir kararla gerçekleyebilir ki, böyle bir karar alınsa da uygulaması çok zor olacak ve bu nedenle çoğu yerde kâğıt üzerinde kalacak.

Ancak teşvik sistemi uygulanabilir.. Aşı olan vatandaşlara ve gençlere yönelik çeşitli hizmetler veya ödüller verilebilir.. Siirt’te özel sektör firmaları güçlü olmadığı için onlardan destek almak mümkün olmayacak.. Bunu yine kamunun imkânları ile gerçekleştirmek gerekiyor.

Aşı olanlar Siirt’teki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Belediyeye ait Kadın Yaşam Merkezindeki havuzlardan belirli bir süre için ücretsiz yararlanma hakkı verilebilir.. Yine kamuya ait diğer sosyal tesislerden belirli bir süre ücretsiz olarak yararlanmaları sağlanabilir. . Ya da yapılacak bir çekilişle maddi açıdan çok büyük külfet getirmeyen hediyeler verilebilir.. Örneğin aşı yapanlardan bir ya da birkaç kaç tanesine laptop, telefon veya benzeri hediyeler sunulabilir.

Bütün masrafları kamu tarafından karşılanmak şartıyla, il geneli veya bölge geneli turlar düzenlenebilir.. Böylelikle gençlerimiz en başta kendi illerinin tarihi ve doğal güzelliklerini görmüş olacaklardır.. Bu konuda ulaşım maliyetini düşürme açısından kamu araçlarıyla sağlama yoluna gidilebilir.

Bunlar ilk akla gelenler.. Bu örnekler çoğaltılabilir.. Ancak ne olursa olsun, bu salgını önleyebilmemiz için mutlaka ama mutlaka aşılama oranının yükseltmek zorunluluğumuz vardır.. Umarım en kısa zamanda aşılamada arzulanan % 70’lerin üzerine çıkar ve toplumsal bağışıklığı kazanırız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.