REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ASIRLIK ÇINAR SİİRT GAZETESİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ASIRLIK ÇINAR SİİRT GAZETESİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
3 views
05 Ağustos 2022 - 15:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi 84 yaşını bitirdi ve 85 yaşına girdi.. Dile kolay; Anadolu’nun eğitimden ekonomik duruma kadar birçok alanda geri kalmış, küçük ücra bir ilinde, akla ve hayale gelmeyecek bin bir zorluğa göğüs gererek, bu kadar yıl okuyucu ile buluşabilmek her yayın kuruluşuna nasip olacak bir şey olmasa gerek.

Benim Siirt Gazetesi ile tanışmam  daha ilkokul çağlarından itibaren başlıyor.. İlkokul öğrenimi gördüğüm o zamanki adıyla Yeni İlkokul, günümüzdeki adıyla 14 Eylül İlkokulundan çıkar çıkmaz şimdiki Özel Hayat Hastanesinin hemen altında yer alan Doğu Kitap evine yöneliyordum.. Rahmetli Mehmet Emin Kılıççıoğlu’nun camekâna astığı gazeteyi hızlı bir şekilde okur, Siirt’te olan biteni öğrenir ve ondan sonra evime giderdim.

Bu durum yıllar boyu sürdü.. Ortaokul ve öğretmen okulu yıllarımda da değişmedi.. İmkanlarım ölçüsünde hatta imkanlarımızı da zorlayarak yaz kış demeden, Doğu kitap evinin vitrininin önünde gazeteyi okudum.. Rahmetli Mehmet Emin Kılıççıoğlu’nun o zamanki tek iletişim kaynağı olan radyoların yanı sıra, gazete ve diğer kaynaklardan yararlanarak ülkemizde ve dünya da olup bitenlere ilişkin olarak kaleme aldığı haber ve yorumları okurdum.

Yine aynı şekilde her zaman rahmetle anacağım mümtaz insan Metin Arıtürk ağabeyin yazdığı derin analizleri içeren makalelerini, Allah uzun ömür versin Ahmet Arıtürk ağabeyin makale ve şiirlerini okur ve taşlamalarıyla hem biraz düşünür, biraz gülümserdim.

Şimdi bu gazetenin bir bireyi, bir emektarı olmanın mutluluğu içerisindeyim.. Bu gazete dün olduğu gibi bugünde gerçeklerden sapmadan sürekli ülkemizin ve Siirt’in sorunlarını dile getirdi, çözüm önerileri sundu, takipçisi oldu.. Bundan sonraki dönemde de aynı kararlılıkla, aynı yayın politikası sürdürülecektir.

Bu vesile ile bu mümtaz ve Anadolu basın tarihinde kalenin önemli burçlarından birini oluşturan gazetemizi kutluyor ve başarı dolu nice yıllar dilerken, bugüne kadar bu gazetenin okuyucuyla buluşmasında emeği geçen sahip ve başyazarlarından dağıtıcılarına kadar herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.