REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ASKERLER, KONUŞMASIN!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ASKERLER, KONUŞMASIN!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
8 views
04 Nisan 2018 - 13:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’de demokrasi bütün kurum ve kuruluşlarıyla tıkır-tıkır işliyor, adalet derseniz zirvede, kadrolar ehil olanlara veriliyor. Torpil mekanizması sıfırlanmış durumda! Milli hasıladan herkes eşit şekilde payını alıyor, işsizlik son buldu. 2 milyonu üniversite mezunu, 5 milyon işsiz, ekonomi çarklarının düzene sokulmasıyla iş sahibi oldular! İşsizlik sorunu diye bir sorun kalmadı!

Yürütülen çok isabetli dış politika sayesinde uluslararası itibarımız zirve yapmış, komşularla SIFIR SORUNLU duruma getirilmişiz. Paramızdan beş sıfırı attıktan sonra Liramız öylesine değer kazandı ki, yabancı paralar karşısında her gün daha da kıymetli duruma gelmekte. Avrupa Devletleri, ticaretlerini Türk Lirasıyla yalpağa başladılar. Liramız, ABD dolarının bile  önünde seyrediyor! Hem, Batılı ülkelerde  olduğu gibi cezaevlerimizde yüzbinlerce tutuklumuz, hükümlümüz yok! Vatandaşların karınları tok mu, tok! Hani denilir ya, yedikleri önlerinde, yemedikleri artlarında!

Bütün bu güzel işlerden sodnra Askerler artık konuşmasınlar, kendilerine pay çıkarmasınlar! On yılda bir ihtilal yapmasınlar, muhtıra vermeğe, post modern darbe yapmağa kalkışmasınlar. Hem zaten bunu yapacak güçleri de kalmadı. Genelkurmay Başkanlığı, Başbakanlığa; Kuvvet komutanları milli savunma bakanlığına; jandarma genel komutanlığı İçişleri Bakanlığına bağlandı. Yani, emir komuta zinciri diye bir bağ da kalmadı. Generaller, subaylar, oturdukları yerde otursunlar. Sivillerin emrinde olsunlar. Sivil amirleri her ne derslerse, emirlerine itaat etsinler. Zaten, askerin birinci görevi, emirlere itaattir. Sivillerle birlikte (YAYLALAR-YAYLALAR) türküsünü çığrıştırsınlar!

Türkiye’ye artık demokrasi gelmiştir. Askerlerin, sivillere ayar vermelerine ihtiyaç kalmamıştır. Bundan böyle askerler, sivillere değil; siviller, askerlere ayar verecekler…

Bakın, ABD’nin son zamanlarda içine düştüğü duruma. ABD Başkanı Donald Trump bir karar veriyor, ABD’li generaller (sen askeri stratejilerden ne anlarsın) dercesine karşı çıkıyorlar. Anlaşılan ABD’de demokrasi yok. Demokrasi olsa, ABD’li generaller Başkan Trump’un icraatlarını takmamazlık edebilir, Trump (Suriye’den çıkacağız) derken, (Otur oturduğun yerde. Bu konuda karar vermek seni aşar. Bu stratejiyi sen değil, askerler belirler, Pentagon belirler) diyebilirler miydi.

Trump gelsin de, bizimkilerden ders alsın. ABD’li generalleri devre dışı bırakarak ABD’ye yeniden demokrasiyi taşısın! Askerlerin nasıl konuşamaz hale getirileceklerini, Türkiyeli siyaset erbabından öğrensin!

TAŞLAMALAR

NÜKLEER SANTRALİNİN

TEMELİNİ ATTILAR

RUSYA’YA EL VERDİLER

ABD’Yİ SATTILAR

 

ABD DOMUZ İSE

RUSYA DAHİ AYIDIR

BİZİ UCUZA SATAN

NATO ADLI DAYIDIR

 

ABD, AB, İSRAİL

BUNLAR ŞEYTAN ÜÇGENİ

RUSYA AYIDIR AMMA

SEVİMLİ Mİ, SEVİMLİ

 

ARTIK BEN DE PUTİN’İ

SEVECEĞİM GERÇEKTEN

DAHA DÜRÜST GERÇEKÇİ

BAŞKAN DONALD TRUMP’TAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.