Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aşkı İçin 16 Bin Kilometre Öteden Gelerek Diyarbakırlı Gençle Evlendi

Diyarbakırlı Doğan Mercan ile Yeni Zelandalı Jasmin Margrete Cecelia Mcchsney, internette tanıştıktan sonra Kayapınar’da nikah kıyıp evlendi. Damat Mercan, İngilizce bilmediği için çeviri desteği aldığını söyledi.

Diyarbakırlı Doğan Mercan ile

Yeni Zelandalı 21 yaşındaki Jasmin Margrete Cecelia Mcchsney, Diyarbakır’da yaşayan yaşıtı Doğan Mercan ile yaklaşık 1,5 yıl önce sosyal medyadan tanıştı.

Bir süre sonra evlenmeye karar veren gençler ailelerinin de onay vermesiyle evlenmeye karar verdi.

Yeni Zelanda’dan uçakla 16 bin kilometre yol kateden Mcchsney, Diyarbakır’a geldi.

Evlilik hazırlığı yapan gençler, merkez Kayapınar Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde düzenlenen nikah töreniyle dünyaevine girdi.

Nikahın ardından gençler, evlendirme dairesinin önünde davul ve zurna eşliğinde yakınlarıyla halay çekti.

“Konuşmakta zorluk çeksek de birbirimizi anlıyoruz”

Damat Mercan, İngilizce bilmediği için çeviri desteği aldığını, bu sayede sosyal medyadan tanıştığı eşiyle görüşebildiğini söyledi.

Mcchsney 1,5 yıldır internet üzerinden görüştüklerini anlatan Mercan, “Konuşmakta zorluk çeksek de birbirimizi anlıyoruz. Zorlandığımız yerlerde teknolojiyi devreye sokarak anlaşıyoruz” dedi.

Yeni Zelanda çok uzak olduğu için gelinin ailesinin nikah törenine gelemediğini anlatan Mercan,  “Uçakla yolculuk 30 saati buluyor. Ailesinden, uzaktan tebrik mesajları aldık. Eşimi cep telefonu kamerasıyla yapılan görüntülü görüşmede ailesinden istedik, güzel anılar yaşadık. Eşime ‘Nerede yaşanmak istersin?’ diye sorduğumda kendi ülkesinde yaşamayı istediğini söyledi. Bu nedenle kararına saygı duyarak onların ülkesinde yaşamaya karar verdik. Şu anda rüyadaymışım gibi hissediyorum. Hep hayalimdi, istediğim biriyle evlenmek. Bana bu süreçte destek çıkan aileme teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mcchsney de internette tanıştığı eşiyle çok mutlu olduğunu dile getirdi. Ailesinin ilk dönemde bazı çekincelerinin olduğunu anlatan Mcchsney, “Zaman ilerledikçe, birbirimizi tanıdıkça bu sıkıntı ve zorlukları aşabileceğimizi düşündük. Gelirken çok zorlandım ama buraya ulaştığımda çok mutlu oldum. Buna değdi, burada olduğum için mutluyum” ifadelerini kullandı.