Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

ASKIDA EKMEK, ASKIDA ANAYASA!

Anayasa Mahkemesinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kanun Hükmündeki Kararnamelerle yetkisini aştığını ve kanunla yapılması gereken kimi atamaları resen yapmasının anayasaya aykırı olduğunu açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

2018 yılından beri uygulamaya konulan çok sayıda kanun hükmünde kararnamenin, yetki aşımına yol açtığının Anayasa Mahkemesinin tüm üyelerinin oylarıyla belirlenmiş olması ANAYASANIN ASKIYA ALINMIŞ OLDUĞU iddialarının yaygınlaşmasına yol açmaktadır.

(ASKIDA EKMEK) deyimini son yıllarda çok duymaya başlamıştık. Şu tesadüfe bakınız ki bu deyimin yaygınlaşması da aralarında paralellik var gibi 2018’li yıllardan bu yana artış gösterdi. Öyle anlaşılıyor ki, ASKIDA EKMEK ile ASKIDA ANAYASA arasında bir paralellik var. Anyasa askıya alındığından bu yana, askıda ekmek konusu da oldukça yaygınlaştı. Demek oluyor ki, bir ülkede yasaları askıya aldığınız zaman, ekonomi bozuluyor, fakirlik yaygınlaşıyor, askıda ekmek ihtiyacı artıyor.

Batı ülkeleri neden zengin, müreffeh ve kalkınrmış durumdalar. Çünkü, demokrasileri tıkır-tıkır işlemekte. Demokrasinin gerçek anlamda işlediği ülkelerde ASKIDA EKMEK olayı da yaşanmaz. Şu bizi kıskandıkları söylenen Avrupa ülkelerinde, özellikle Türklerin yoğun olduğu Almanya’da ASKIDA EKMEK diye bir olay var mı diye tanıdıklara sorduk, “katiyen yok” dediler. Almanya’da yaşayan Türklerin de ifadelerine göre, sadece insanların değil, sokak hayvanlarının dahi yaşam hakları yasalarla korunup kollanmakta. Aç bırkakılan tek bir hayvan bile yok!

Bizi kıskanan(!) Avrupa ülkelerinde hayvanların hakları dahi garanti altına alınmışken, maalesef, ülkemizde insan haklarının yerlerde sürüklendiğine şahit olmaktayız. Anyasanın askıya alındığı bir ülkede yaşadığımız, adaletin en yetkili kurumu tarafından itiraf edilmişken, buna paralel olarak ASKIDA EKMEK mevzuunun daha çok süreceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sözün özü, yasaların askıya alındığı, gerçek anlamda demokrasi ile yönetilmeyen ülkelerde ekonomi dibe batar ve millet ASKIDA EKMEĞE MUHTAÇ hale getirilmiş olur. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi!

İLİMİZDE BU YAZ MEVSİMİ SU SIKINTISI ÇEKİLİR Mİ!

Yaz mevsiminde su sıkıntısı çekilecek mi, çekilmeyecek mi? Siirtliler olarak bu sorunun cevabını merak ediyoruz. Bilindiği gibi, geçen yaz büyük çapta olmasa bile yine de su sıkıntısı yaşadı. Şehrimizde, damacana ve pet şişe sularının satışında patlama oldu.  Damacanalarla ve pet şişelerle su satışlarının rekor kırmasının bir sebebi, her ne kadar arıtılmış olduğu iddia edilse bile, evlerin musluklarından akan suların hiç de arıtılmış görünmemesi.

Evet, su arıtma tesisi devreye girmiş olmakla birlikte, depolara kadar temiz olarak gelen su, maalesef Şehir içindeki şebekelerde kirlenmekte ve evlerin musluklarından kirlenmiş olarak akmaktadır.

Yapılan yeni hatlara rağmen, Yaz mevsimi yaklaşırken, su sıkıntısının çekilmesi ihtimali yine de zihinlerde istifhamlar oluşturuyor. Her ne kadar Kezer su hattının devreye girdiği ve 40 yıla kadar su sıkıntısı çekilmeyeceği söylense bile yaz mevsimini yaşamadan, bu söylemin ne derece gerçek olduğunu bilemeyiz. Yani, yaşayacağız ki göreceğiz!

Şehrimizde, yaz mevsimde su sıkıntısı çekilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması gerekeceği konusunda Belediye yetkililerini ve su konusunda Siirt Belediyesiyle bağlantısı olan diğer belediyelerin yetkililerini şimdiden uyarıyoruz. Hem bu yıl, bol yağış düştü. Su sıkıntısına gerekçe olarak, geçen yıl olduğu gibi “Yağış azdı. Kuraklık oldu” bahanesine de sığınmak mümkün değil.

İnşallah, söylendiği gibi olur da, ne Şehir olarak, ne de Şehre bağlı hatlardan su alan hiçbir yerleşim ünitesi su sıkıntısı çekmez. Aydınlar, Gökçebağ, Kurtalan, Atabağı, Kayabağlar ve diğer yerleşim üniteleri susuz kalmazlar.

TAŞLAMA

SİYASETTE HAVAYI

YUMUŞATMAK MI GAYE

YOKSA REİS KALMAK MI

TALEP İLANİHAYE

 

ERDOĞAN, AKŞENER(LE

NE KONUŞTU DERSİNİZ

KARŞILIKLI TALEPLER

YAŞANMIŞTIR ŞÜPHESİZ

 

ERDOĞAN CHP’YE

İADE-İ ZİYARET

EDECEK SALI GÜNÜ

AT’TAN İNDİ NİHAYET

 

İKİ GENEL BAŞKANIN

PROTOKOLÜ İLE

KARŞILAYACAKMIŞ ÖZEL

ERDOĞAN’I SÖZ DİNLE

 

OH, ÜLKENİN HAVASI

NASIL DA YUMUŞUYOR

ANLAŞILAN ERDOĞAN

REİS KALMAK İSTİYOR

 

ANAYASA DEĞİŞSİN

BUYURMAKTADIR HAZRET

OYSAE ANAYASAYI

TAKTIĞI YOKTUR HAYRET

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER