Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Atabağı Belediyesi İle Belediye İş Sendikası Siirt Şubesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Atabağı Belde Belediyesi Personel Ltd. Şti ile Belediye İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi 2 yıllık imzalandı.

Atabağı Belde Belediyesi Personel

Atabağı Belde Belediyesi Personel Ltd. Şti ile Belediye İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi 2 yıllık imzalandı.

Toplu iş sözleşme imza törenine Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale, Belediye İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay katıldı.

Belediye hizmet binasında düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale; “Biz Belediye olarak her zaman işçiden ve emekçiden yanayız. Proje ve çalışmalarımızda en fazla alın terini işçi kardeşlerimiz döküyor. Biz alın teri döken, emek veren her insanın yanındayız. Emek en yüce değerdir. Görüşmeler sırasında belirlediğimiz oran, belediyemizin imkanları dahilindeki en üst orandır.

Sözleşme süresince uzlaşmacı tavrından dolayı Belediye-İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay’a teşekkür ediyor, sözleşmenin tüm işçi arkadaşlarımıza, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye-İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay: “Bu sözleşmenin Atabağı Belediyesi’ne ve çalışanlarına hayırlı olmasını dileyerek, toplu iş sözleşmesinde sendikaya emeğe ve emekçiye olan bakışından dolayı; Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale ‘ye teşekkür ederek, toplu iş sözleşmenin Atabağı  Belediyesi Personel Ltd. Şti. Çalışan üyelerine hayırlı olmasını diledi.

Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale  ile Belediye-İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay birbirlerini tebrik ederek, toplu iş sözleşme metnini imzaladılar.

BELEDİYE İŞ SENDİKASI SİİRT ŞUBESİ İLE ATABAĞI BELEDİYESİ PERSONEL LİMİTED ŞİRKETİ ARASINDA İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

1- ASGARİ ÜCRETİN % 60 FAZLASI TUTARINDA ÜCRET ÖDEMESİ YAPILACAKTIR. TOPLU İŞ SÖZLEŞME YÜRÜRLÜLÜK SÜRESİ BOYUNCA OCAK VE TEMMUZ AYLARINDA TUİK’İN AÇIKLADIĞI YILLIK ENFLASYON ORANINDA DA İLAVE ZAMLAR YAPILACAKTIR.

2- YEMEK BEDELİ GÜNLÜK NET 90,00 TL.

3- OPERATÖRLÜK ÜCRETİ AYLIK 1.000,00 TL.

4- BAYRAM YARDIMLARI (RAMAZAN, KURBAN VE 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI) 500,00 TL.

5- İLAVE TEDİYE VE İKRAMİYELER 52 GÜN

6- ÖĞRENİM YARDIMI-EVLENME YARDIMI- ÖLÜM YARDIMI-AFET YARDIMI VE HARCIRAHLAR DA İLAVE EDİLMİŞTİR.

7- TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ 2 YILLIK BAĞITLANMIŞTIR. ŞEKLİNDE ANLAŞMA YAPILMIŞTIR.