Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

ATATÜRK ADINA, ALERJİSİ OLANLAR

Alerji, bir nevi hastalıktır. Solunum ya da temas yoluyla kişinin maruz kaldığı çeşitli maddelere karşı bağışıklık sisteminin, aslında bu maddeler zararlı olmadıkları halde verdiği reaksiyon ve aşırı duyarlılık  Alerji olarak tanımlanır.

Bu tıbbi tanım dışında kalan bazı alerji türleri de vardır. Sevmediğimiz insanlarla karşılaşmak, hele onlardan övgüyle bahsedildiğini duymak, adeta sinirlerimizi tahrip eder. Bu da bir nevi alerjidir!

Son zamanlarda üzüntüyle gözlemliyoruz ki bazı densizlerin “T.C.” ibaresine ve “ATATÜRK” adına gerçekten alerjileri var. T.C.’yi ve    ATATÜRK’Ü tabelalardan silmek, mecbur kalmadıkça ATATÜRK’ÜN adını telaffuz etmemek, mecbur olunca da (MUSTAFA KEMAL) diyerek geçiştirmek bazı siyasiler ve üst düzey bürokratlar arasında giderek yaygınlaşan bir hastalığa dönüşmüştür.

Tabelalardan “T.C.” ibaresini kaldırdıkları için eleştirilen bir siyaset erbabı, sözde savunma yaparak, “Aynı kelimeyi iki defa yazmanın mantığı yok. Yazıda varsa, logoda olmasının ne gereği var!” gibi saçma sapan ifadeler kullanıyor!

Gerçekten mana yüklü atasözlerimiz, deyimlerimiz vardır. “Fazla mal, göz çıkarmaz!” deriz ya! “T.C.” ve “ATATÜRK” deyimlerini  kullanmaktan rahatsızlık duyanlara sormak lâzım. “T.C.” ve “ATATÜRK” kelimeleri gözünüzü mü çıkarıyor, bir yerlerinize mi batıyor!

ATATÜRK’ÜN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN NİMETLERİNİ EN ÜST DÜZEYDE PAYLAŞANLAR ARASINDA OLUP DA BU KADAR NANKÖR OLMAK ALERJİDEN ÇOK ÖTE, İZAHI KABİL OLMAYAN BİR SAPLANTI OLSA GEREK!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER