REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ATATÜRK VE 2. ABDULHAMİD

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ATATÜRK VE 2. ABDULHAMİD
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
18 views
08 Ekim 2018 - 11:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TRT 1’de yeniden start (Payitaht Abdulhamid) dizisinin, ATATÜRK’E karşı kurgulandığı iddiaları var. ATATÜRK, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanıdır. Aynı zamanda, Ülkeyi düşmanların istilasından kurtarmak ve Cumhuriyeti kurmak için yeddi düvele karşı savaşmış bir kahramandır. 20. Yüzyılın en büyük liderlerinden biri, hatta en büyüğüdür!

Cumhuriyetin kuruluş tarihi olan 29 Ekim 1923’ten, ebediyete intikal tarihi olan 10 Kasım 1938 tarihine kadar da cumhurbaşkanı olarak milletine hizmet etmiş, muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için var gücüyle çalışmış ve buna muvaffak olmuştur.

ATATÜRK’E (EBEDİ ŞEF) unvanının verildiği, tarihi bir gerçektir. O, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve EBEDİ ŞEFİ unvanına layık tek Cumhurbaşkanıdır. Bugün için de hala EBEDİ ŞEFLİK payesine sahiptir. Türkiye cumhuriyeti var oldukça da bu ülkenin TEK EBEDİ ŞEFİ’DİR! Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş harcında hiçbir emekleri olmayanlar bile, kurduğu Cumhuriyet sayesinde Cumhurbaşkanı olurlarken, ATATÜRK için (DİKTATÖR) tanımlaması yapan edepsizlerin bulunduğunu hep duyarız! Ne hikmetse, ATATÜRK’E HAKARET NİTELİĞİ TAŞIYAN BU EDEPSİZLER HAKKINDA BUGÜNE KADAR ARAŞTIRMA, SORUŞTURMA AÇILDIĞINI NE DUYDUK, NE İŞİTTİK!

Atatürk, ebediyete intikalinden bu yana da yine bu milletin gönlünde EBEDİ ŞEF olarak kabul görüyorsa, diktatörlük bu işin neresinde!

Gelelim parlatılmak istenen Sultan 2. Abdulhamid Han’a. Sultan 2. Abdulhamid’in 16 defa evlendiğini bilmek bile hakkında hüküm vermemiz konusunda yeterli bir delil değil mi! Cariyeler hariç 16 hanımla evlenmiş birinin ismini parlatmak, aslında bütün kadınlara hakarettir. İslamiyet, zaruret halinde 4 kadınla evlenmeğe cevaz vermiştir. 2. Abdulhamid bu sınırı aşmamak açısından bir kadını boşamış, diğerini almıştır. Ama sayı da 16’ya ulaşmıştır. Padişahla evliyken boşanmış bir kadının, başkasıyla evlenmesi mümkün değildi. Padişah tarafından boşanan kadın, uzlete çekilir ve yalnızlığa terkedilirdi.

Mustafa Kemal ATATÜRK ise ömründe bir tek defa evlenmiş (Latife Hanımla) ve boşadıktan sonra bir daha da evlenmemiştir.

Sadece bu konuyu düşünün ve ATATÜRK ile 2. Abdulhamid hakkındaki kararınızı buna göre verin. ATATÜRK, gerçekten diktatör idiyse, böyle diktatörlere can feda!

TAŞLAMALAR

MUSTAFA KEMAL İLE

SULTAN ABDULHAMİD’İ

YARIŞTIRMAK YAKIŞMAZ

BİLELİM HADDİMİZİ

 

BİRİ CUMHURUN BAŞI

BERİKİ BİR PADİŞAH

ARALARINDA FARK VAR

HEM DAHİ FERSAH-FERSAH

 

BİRİ BİR KEZ EVLENMİŞ

BİRİ ONALTI DEFA

KADINLARA BU ZULÜM

REVA MIDIR ACABA

 

ABDULHAMİD MÜSTEBİT

BÖYLE YAZMIŞ TARİHLER

ATATÜRK DİKTATÖRMÜŞ

İNSAF EDİNİZ BEYLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.