Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ATATÜRK’ÜN ADI, YÜZYILDIR BAYRAK GİBİ YANKILANMAKTA!

10 Kasım günü ebediyete intikalinin 85. Yılında ülke genelinde etkinliklerle andığımız Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adı YÜZYILDIR BAYRAK GİBİ YANKILANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR. Büyük kumandanlar, vatan kuranlar, fetih yapanlar, icatlarıyla insanlığa ışık tutanlar ölümsüz olurlar. Malazgirt Muharebesinin üzerinden 11 asır geçti. ALPARSLAN hala anılıyor. Fatih’in, Yavuz’un, Kanuni’nin isimleri unutulmadığı gibi, Mustafa Kemal’in adı da Türkiye Cumhuriyeti var oldukça anılacaktır.

Tarihe mühür vuran kahramanlar vardır. Her milletin de kendi kahramanları olduğunu unutmayalım. Kahramanlarına sahip çıkan milletler ölümsüz olurlar. Türk milleti olarak bizler de kahramanlarımıza sahip çıkmak durumundayız.

Mustafa Kemal, 31 Mart Ayaklanması, Trablusgarp Savaşı I. Dünya Savaşı (Çanakkale Cephesi · Kafkasya Cephesi, Sina ve Filistin Cephesi) ve Kurtuluş Savaşında gerçekleştirdiği üstün kahramanlıklarla bu milletin tarihine mührünü vurmuş, Türkiye Cumhuriyetini kurmakla da adını ebedileştirmiştir.

Akılları sıra bu millete ATATÜRK’Ü unutturmak isteyenler hep olmuştur ama onlar unutulup gitmiş, ATATÜRK’ÜN adı ise en az YÜZYILDAN BERİ BAYRAK GİBİ DALGALANMAKTADIR.

Nasıl 11 ASIR önce gerçekleşen MALAZGİRT MUHAREBESİ KUMANDANI ALPARSLAN’I ANIYORSAK, 11 asır sonra da tarih sayfalarında ATATÜRK’ün adı anılacaktır. Bu yıl da 10 Kasım günü büyük bir ihtiramla Atatürk’ün ebediyete intikalini andıksa, bu böyle asırlar boyu devam edecektir.

Ülkelerinin tarihine mühür vuran kahramanlar ölümsüzdür. ATATÜRK DE BU MİLLET İÇİN ÖLÜMSÜZLERDEN BİRİDİR.

RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN, BÜYÜK ATATÜRK!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER