Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

ATATÜRK’ÜN BOYU!

Bazı edepsizler, sosyal medyada ATATÜRK’ÜN boyunun uzunluğu üzerinden değerlendirmeler yaparak ve fotoğrafını, uzun boylu birinin yanına fotomontajla bir araya getirerek akıllarınca mesajlar vermek istemektedirler.   Bir ara Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN boyunun 168 cm. mi, 174 cm. mi olduğu tartışma konusu olmuştu. Sonunda Genelkurmay başkanlığı, tartışmalara nokta koymak için internet sitesinden konuya açıklık getirmişti.

Genelkurmay’ın internet sitesindeki “ATATÜRK KÖŞESİ”NDE yer alan bilgilere göre Atatürk’ün boyunun 1.68 değil, 1.74 cm olduğu vurgulamaktaydı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından hazırlanan Atatürk Sitesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından mesajlarına kadar birçok bilgiye yer veriliyor. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki “Atatürk Köşesi”nden girilen sitede, Atatürk’ün, hayatına ve savaşlarına dair bilgiler bulunmakta.

Sitede, en çok dikkat çeken husus ise Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası.  Genelkurmay, Atatürk’ün boyunun kısa olduğu yönündeki iddialara özlük belgeleri yayınlayarak adeta yanıt vermekte. Belgelerde Atatürk’ün boyu bilinenin aksine 1.68 değil, 1.74 cm, kilosu 74-76 kg, ayakkabı numarasının ise 42 olarak açıklanmış.

Genelkurmay’ın sitesinde yazılanlar tarihçileri ikiye bölmüş durumda. Kimileri hala Atatürk’ün boyunun 1.68 cm. olduğu iddialarını sürdürüyorlar. Kimileri ise Genelkurmay sitesindeki bilgilerin belgelere dayalı olması açısından daha muteber olacaklarını savunmaktalar.

Şunu da anımsatalım. Boyu uzun olanların ahmak, kısa olanların ise fitneci olduklarına dair hadis olduğu rivayet edilir.

Boyu ister 1.68, ister 1.74 olsun, ne fark eder. ATATÜRK, bu milletin gönlünde taht kuran, vatanımızı düşmanların işgalinden ve zulümlerinden kurtaran MAVİ GÖZLÜ DEVDİR.

Biz büyük ATATÜRK’Ü böyle bildik, böyle tanıdık, hep böyle bileceğiz, böyle tanıyacağız. Mekânı cennet olsun!

TAŞLAMA

19 MAYIS YİNE

SESSİZ SAKİN KUTLANDI

AMAÇLANAN GENÇLERİN

SESLERİNİ KISMAKTI

 

ATÜTÜRK’Ü GENÇLERE

UNUTTURMAK İSTERLER

BUDUR İŞİN ÖZETİ

BİTMEZ Kİ BAHANELER

 

BİLİN Kİ ATATÜRK’ÜN

ASKERLERİDİR GENÇLER

TÜRK GENCİ ATATÜRK’Ü

UNUTTUR MU HİÇ BEYLER

 

ATATÜRK’E DEĞİL DE

KİME ASKER OLSUNLAR

BÖYLE BAŞKOMUTANI

NERDE, NASIL BULSUNLAR

 

ÇİZMESİNİ GİYERDİ

GÖRSEYDİ BU DURUMU

BÖLÜNME EŞİĞİNE

GELEN ÜLKE ONUN MU

 

YENİDEN BİR ATATÜRK

LAZIMDIR BU ÜLKEYE

ATATÜRKLER DOĞURMAZ

OLMUŞ ANNELER NİYE

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER