Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ATATÜRK’ÜN KIYMETİ, AKP SAYESİNDE DAHA İYİ ANLAŞILDI!

AKP’nin iktidar olmasından bu yana, ATATÜRK’ÜN kıymeti daha iyi anlaşılmaya başlandı. Yeniden millete ATATÜRK’Ü aratması sebebiyle AKP iktidarına teşekkür borçluyuz. Eskiden de ATATÜRK’Ü severdik amma, son 22 yıl içinde sevgimiz kat-kat arttı. Çünkü var olan şeylerin kıymeti, ancak, yokluklarında  hissedilir…

Durduk yerde ATATÜRK’LE ilgili böyle bir yazı yazmak nereden aklıma düştü, sebebini açıklayayım. Geçenlerde kıymetli bir Dostum, Gazetemizin idarehanesine gelirken, hediye olarak bir ATATÜRK PORTRESİ getirmişti. Gerçi Gazetemizin logosunda EN BAŞKÖŞEDE ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFI var amma, İdarehanemizde bir ATATÜRK portresi yoktu. Bu gerçekten büyük bir eksiklikti. Eksikliğimizi fark eden ve gideren dostumuza da bu açıdan bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Söz, ATATÜRK portresinden açılmışken Şehrimizde yaşanmış bir anekdotu anlatmanın da zamanı geldi. Anekdot şu:

Hemşerilerimizden biri ticaret hayatına atılarak iş yeri kurmuş. İş yerinde misafirlerini ağırlayacağı   yazıhane bölümündeki fonun üzerine bir de ATATÜRK portresi koymuş. Kendisini tebrike gelen softa takımından bir iş adamı, ATATÜRK portresini görünce feverana gelerek:

-Aman bu portreyi hemen kaldır, iş yerinin bereketi kaçar!  demiş, bunun üzerine muhatabı:

-Neden? diye sorunca da, bilgiç bir edayla cevap vermiş:

-Fotoğraf asılı olan yerlere melekler girmez de ondan!

Arkadaşının bu telkininin tesiri altında kalan yeni yetme tüccar da (Ne olur, ne olmaz, ticarethanemin bereketi kaçmazsın!) düşüncesiyle portreyi indirmiş.

Gel zaman, git zaman, yeni yetme tüccar, kıdemli tüccar arkadaşının ziyaretine gitmiş. Bir de bakmış ki, yazıhanesindeki fonun üzerinde bir portre. Portrede bir değil, 10’a yakın cübbeli, sarıklı zevatların fotoğrafları yer alıyor. Dayanamayarak sormuş:

-Hani sen, “fotoğraf asılı olan yere melekler girmez” diyordun. Senin fonun üstüne astığın portrede bir değil, on zatın fotoğrafı var…

Muhatabı cevap vermiş:

-Ama bu farklı. Bu fotoğraflardaki zevatlar tarikat şeyhleri…

Zaten, ATATÜRK’ÜN portresini içine sinmediği halde indirmiş olan yeni yetme tüccar söylenmiş:

-Benim de ŞEYHİM (büyüğüm anlamında) ATATÜRK’TÜR. Emin ol, şimdi gidip indirdiğim portreyi tekrar yerine asacağım… demiş ve dediğini yapmış.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER