Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Avşar: “Madımak Bir İnsanlık Suçudur, Zamanaşımına Uğrayamaz”

 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Meclis’te yaptığı konuşmada, Madımak’ta yakılarak katledilen 33 vatandaşımızı andı. Avşar, “2 Temmuz 1993’te 33 vatandaşımızın yakılarak can verdiği bir olayın zaman aşımına uğraması kabul edilir bir şey değildir. İnsanlığa karşı işlenen bu dava yeniden açılmalı ve perde arkasındaki organizatörler ortaya çıkarılmalıdır” diye konuştu.

 DEVA Partisi Genel Başkan

“Yası hiç bitmeyen bu acının yıl dönümde 33 canımızı saygı ve rahmetle anıyorum.”

“Aşk ile semaha duranları, gençleri, çocukları, aydınları ve sanatçıları 2 Temmuz 1993’te Madımak otelinde katlettiler.” diyen Avşar, “Yası hiç bitmeyen bu acının yıl dönümde 33 canımızı saygı ve rahmetle anıyorum.” ifadesini kullandı.

“Madımak bir insanlık suçudur, verilen karar yok hükmündedir.”

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 14 Eylül 2023’te verdiği zamanaşımı kararına değinen Avşar, “Madımak otel katliamı davasında Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi 14 Eylül 2023’te verdiği zamanaşımı kararı 2 Temmuz’un acısını milyonlara bir kez daha yaşatmıştır. Bu karar yok hükmündedir.” dedi.

“33 aydınımız inancı ve fikirlerinden dolayı katledildi.”

Madımak’ta 33 vatandaşımızın inancı ve fikirlerinden dolayı katledildiğini kaydeden Avşar, “Bu bir insanlık suçudur ve insanlığa karşı işlenen suçlarda zamanaşımı olmaz” diye konuştu.

“Madımak davası yeniden açılmalı ve perde arkasındaki karanlık organizatörler ortaya çıkarılmalıdır.”

Avşar, benzer olayların yaşanmaması için Madımak davasının yeniden açılmasını talep ederek, karanlık organizatörlerin ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.