Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

AYRINTILARDA GİZLİ OLAN KALİTE VE VALİ DR.KIZILKAYA’NIN TOPLANTILARI

Kalite ayrıntılarda gizlidir diye meşhur bir söz var.
Gerçekten doğruları yansıtan bir söz. Çok kereler yüzeysel bakınca bir ayrıntı, olmasa da olur gibisinden görünen bir çok şey derinden incelenince aslında o işin mihengi noktasını oluşturduğunu ve kalite kattığını görürüz.
Buna bir örnek olarak vali ve belediye başkan vekili Dr.Kemal Kızılkaya’nın her hafta başında yaptığı toplantılar verilebilir.
Dr. Kızılkaya, bu toplantıların birini valilikte gerçekleştiriyor. Güvenlik kurumları sorumlularının katıldığı bu toplantı da ilin bir haftalık asayiş durumu ele alınıyor ve alınması gereken önlemler tartışılıyor.
İkinci toplantı belediye de gerçekleştiriliyor. Belediye de ki birim amirlerinin katıldığı bu toplantıda belediyenin çalışmaları ele alınıyor. Bu çalışmalarda aksayan yönler tespit edilerek gerekli önlemler ve koordine edilmesi gereken konular karara bağlanıyor.
Bu toplantılar ilk etapta rutin yani ayrıntı olarak gözüküyor.
Ancak işin detayına girince durumun hiçte böyle olmadığını görüyoruz.
Bu toplantılar işlerin daha ciddi , daha seri olarak yapılmasını sağlar. Kendisine bu konuda bir soru sorulabileceği ihtimalini göz önünde bulunduran birim amirleri işin gerçekleşmesi için gerekli önlemleri alır. İşi en ince ayrıntısına kadar takip eder.
Böylelikle benim geçenlerde yazdığım “ Siirt Bürokrasinin Emri Takip Sorunu” adlı yazımda dile getirdiğim kaygılar ortadan kalkmış oluyor.
Özetle bu toplantılar ayrıntı ve üzerinde konuşulmaya değmez konular olarak gözükse de, kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği hizmetlerin seri ve kaliteli bir biçimde gerçekleşmesini sağlarlar. Yani vatandaşların yaşam kalitesini yükseltirler.
Keşke bütün kamu kurum ve kuruluşlarında bu türden toplantılar mevzuatta zorunlu olup olmadığına bakılmaksızın bir teamül haline getirilebilirse…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER