Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Babacan, Cumhuriyetin 100. Yılında Vatandaşlara Siyasetten ve Ülkeden Beklentilerini Sordu (VİDEOLU HABER)

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Yenimahalle’de bir araya geldiği vatandaşlara Türkiye’nin çözülmesi gereken en önemli sorunlarını ve siyasetçilerden beklentilerini sordu. 

DEVA Partisi Genel Başkanı

Ali Babacan Ankara Yenimahalle’de vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Cumhuriyetin 100. Yılını kutladığımız günlerde halka gelecekten, devletten, siyasetten beklentilerini soran Babacan, dikkat çekici yanıtlar aldı.

‘Çocuklarımızın istikbali yok’

Babacan’ın sorduğu “Türkiye’nin çözülmesi gereken en önemli sorunları neler?” sorusuna birden fazla vatandaş “Yaşanacak bir ülke istiyoruz” diyerek yanıt verdi. Öne çıkan bir diğer yanıt ise “Çocuklarımızın istikbali yok, liyakat yok” oldu. Ali Babacan ise “Liyakat dediğimiz, devleti yöneten insanların işi bilen insanlar olması, değil mi? Mesaj alındı” dedi.

Refah seviyesinin artması gerektiği konusunda hemfikir olan vatandaşlardan biri “En büyük sorun ekonomi” derken bir diğeri Babacan’a “Ekonomi sizin dalınız, biz sizi bekliyoruz” dedi.

‘İkinci sınıf vatandaş olmaktan bıktık’

Bir vatandaş Babacan’a “yurt dışında ikinci sınıf vatandaş olmaktan bıktık, usandık” sözleriyle sitem etti. Gençlerin ülkede gelecek göremediği için yurt dışına gitmesi ise ortak bir endişeydi.

Eğitim sisteminin sürekli değişmesinden hoşnut olmayan, hukuk ve adalet eksikliğinden yakınan vatandaşların bir kısmı da İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmanın yanlış olduğunu dile getirdi.