Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

BABALAR VE ÇOCUKLAR!

Yıl içinde Haziran aylarının üçüncü Pazar günü (BABALAR GÜNÜ) olarak kutlanır! Bu arada anımsatalım yıl içine serptirilmiş ANNELER GÜNÜ, SEVGİLİLER GÜNÜ, ÇOCUKLAR GÜNÜ gibi günler de vardır.

Babalar Gününün amacı bizleri büyüten, besleyen, iyi bir eğitim almamız için çabalayan, hastalandığımızda baş ucumuzda bekleyen, bizi hastaneye götüren ve bunun gibi bizim için daha bir sürü şeyler yapan babamıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunmaktır.

Tabii, bir de YETİM olarak tanımlanan ve BABASIZ büyümek durumunda kalan çocukların olduğunu da unutmayalım. Bütün babalar, çocukları için kutsaldır. Babalar için de, çocukları birinci derecede koruyup, gözetledikleri canlarının parçalarıdır.

Bu arada, anımsatmakta yarar var. Babaları üç grupta mütalaa edebiliriz. Birinci grupta olanlar (KUDRETLİ BABALAR) olarak tanımlanabilir. İkinci tip babalar (VASAT BABA) tipleridir. Bir de (ZAVALLI BABALAR) olarak tanımlanabilecekler vardır.

KUDRETLİ TİP BABALAR, çocuklarını en iyi okullarda okutabilen, zamanı geldiğinde evlendiren, işlerini kurmalarına imkân sağlayanlardır. Hem, öylesine kudretlidirler ki ÇOCUKLARINA GEMİ FİLOLARI, VİLLALAR, FABRİKALAR, KÖŞKLER, SARAYLAR, APARTMAN KATLARI, BANKALARDA MİLYAR DOLARLAR, HATTA BANKALAR BIRAKIRLAR.

(VASAT BABALAR) ise zar zor da olsa çocuklarını okutabilen, iş yeri kuramazsa dahi, devletin kurum ve kuruluşlarında kadro edinmeleri veya özel bir iş yerinde çalışmalarına zemin hazırlayabilen, küçük çaplı da olsa yuva sahibi olmalarını sağlayabilendir.

(ZAVALLI BABALAR) sınıfında olanlara gelince bunlar mali imkansızlıklar yüzünden çocuklarını okutamayan, iş sahibi olmalarına katkı sağlayamayan, (SALDIM ÇAYIRA, MEVLAM KAYIRA) deyiminde olduğu gibi kaderlerine terkedenlerdir. Her ne kadar çocukları için gönülleri yansa bile ellerinde, avuçlarında imkânları olmadığından için-için yanmakla birlikte imkânsızlıklar yüzünden çocuklarına karşı eziklik içindedirler.

Üç sınıf baba olduğu gibi, haliyle çocuklar da üç sınıftır. KUDRETLİ BABALARIN ÇOCUKLARININ bir elleri yağda, bir elleri baldadır. GEMİLERİ, KATLARI, YATLARI, ARABALARI, KISACA HER ŞEYLERİ VARDIR.

VASAT BABALARIN ÇOCUKLARI, İKİ YAKALARINI BİR ARAYA GETİRMENİN UĞRAŞI İÇİNDEDİRLER. ZAMAN İÇİNDE ARALARINDA KUDRETLİ BABA HÜKMÜNE GEÇENLER BİLE OLUR.

ZAVALLI BABALARIN ÇOCUKLARINA GELİNCE, BUNLAR GENELDE BULUNDUKLARI TOPLUMA KARŞI KİN VE NEFRET İÇİNDE OLURLAR. BU KİN VE ÖFKE İLE BİLENEREK ARALARINDA (BABA) TABİR EDİLEN, KUDRETLİ BABALARI BİLE HARACA BAĞLAYAN KABADAYILAR ŞEKİLLENİR.

İşte, toplumlar içindeki babaların ve çocukların gerçek portreleri bu!!!

TAŞLAMA

ELİNE BİR BALON VER

ÇOCUĞU KANDIRMAYA

YA DA ELMA ŞEKERİ

VER Kİ ALDANSIN ONA

 

ERDOĞAN-ÖZEL İLE

GÖRÜŞECEK NE ALA

BAYKAL’I ANIMSAMAK

AKLINA GELMEZ HÂLÂ

 

MERHUM BAYKAL KANMIŞTI

OYNANAN OYUNLARA

TÜRKİYE’NİN HALİNE

BAKIP İBRET ALSANA

 

HAVAYI YUMUŞATMAK

İSTİYORSA GERÇEKTKEN

ANAYASAYA UYSUN

İLKİN BUDUR GEREKEN

 

ANAYASAYA UYMAZ

DEĞİŞTİRMEYİ İSTER

BU NASIL BİR TEZATTIR

AKIL ALMAZ NE İŞLER

 

MAARİFİ BOZARAK

MARİFETSİZ YAPARLAR

KÖR MÜDÜR GÖZLERİNİZ

AŞİKAR OLUR BUNLAR

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER