Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BABAOĞLU; KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAYI VE DAYANIŞMAYI PEKİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Yalova Siirtliler Yardımlaşma ve

Yalova Siirtliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Babaoğlu, kültürümüzü yaşatmayı ve hemşerilerimiz arasında dayanışmayı pekiştirmeye çalıştıklarını söyledi.
Yönetimdeki arkadaşları ile birlikte bu yönde çalışma yaptıklarını belirten Babaoğlu, Yalova’da yaşayan hemşerilerimizin bu konularda kendilerine büyük destek verdiklerini belirtti.
Yalova’da yaşamlarını sürdüren Siirtlilerin sayısının hızlı bir artış gösterdiğini ve sadece Siirt’ten değil, diğer bütün illerden de Siirtlilerin Yalova’yı tercih ederek bu kente göç ettiğini, hemen-hemen her Siirtlinin burada en az bir akrabasının olduğunu belirten Babaoğlu; “Yalova’daki hemşerilerimizin sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Eskiden daha çok yaşlı kesim Yalova’yı tercih ederken, son zamanlarda genç kesimde tercih etmeye başladı. Dernek olarak bizim de sorumluluğumuz bundan dolayı daha fazla arttı. Genç kesime kültürümüzü benimsetmek ve Siirt’lilik duygusunu aşılamak için çalışmalar yapıyoruz ve bu çalışmalarımızla aynı zamanda hemşerilerimiz arasında birliği ve dayanışmayı da pekiştirmeyi hedefliyoruz”dedi.
Bu çalışmalara örnek olarak bugüne kadar gerçekleştirdikleri çeşitli konferans ve toplantılarla, diğer illerdeki derneklerle birlikte düzenledikleri yumurta bayramı etkinliklerini gösteren Babaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bundan sonra da bu tür etkinlik ve hizmetlerimiz devam edecek. Hemşerilerimize hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni çalışmalarımızı yakında hayata geçireceğiz.”
Babaoğlu, çalışmalarına verdikleri destekten dolayı hemşerilerimizin yanı sıra Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman , Çiftliköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve yardımcısı hemşerimiz Abdurrahim Solmaz ile her iki ildeki bürokratlar, siyasi parti il başkanları ve basın mensuplarına teşekkür etti.