REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAKAN ARSLAN’IN MÜJDESİNİN ARDINDAN ATATÜRK HAVALİMANINI İSTİYORUZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAKAN ARSLAN’IN MÜJDESİNİN ARDINDAN ATATÜRK HAVALİMANINI İSTİYORUZ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
3 views
19 Şubat 2018 - 11:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Siirt’te yaptığı günü birlik ziyarette iki önemli müjde verdi. Daha doğru bir deyimle daha önce aldığımız bir müjdeyi teyit etti. Çünkü Bakan Arslan’ın müjdesini verdiği iki konudan biri organize sanayi bölgesinin yolunun yapılacağı müjdesiydi. Organize Sanayi Bölgesine ulaşımı kısaltacak olan iki viyadüklü bu yol bir süreden beri kamuoyunun gündemindeydi. Karayollarının yapamam dediği bu yolu Siirt İl Özel İdare Genel Sekterliği yapmayı üstlenmişti. Şimdi bu yol Karayolları tarafından yapılacak .Bakan Arslan en yetkili ağız olarak bu müjdeyi verdi.

Bakan Arslan’ın ikinci müjdesi, müjdeden çok daha önce alınan bir müjdenin teyidiydi. Havalimanımızda çalışmaların ilk baharda tamamlanacağını Vali Ali Fuat Atik ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay birkaç defa açıklamışlardı. Bakan Arslan bu müjdeyi  tarih ekleyerek doğrulamış oldu.  İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından kendi iş araçları ile yapılan işler hariç  24 trilyonluk bir harcama ile havaalanımız orta ve büyük gövdeli uçakların inişine uygun hale getirilecek. Haziran ayında bu çalışmaların tamamlanacağını belirten Bakan Arslan, bir soru üzerine tarifeli uçak seferlerinin de işlerin tamamlanmasının hemen akabinde başlayacağını müjdeledi.

Havaalanımızın bu hale gelmesinde daha öncede birkaç defa belirttiğim üzere ekip halinde yaptığımız kulisler büyük rol oynadı. Hepimiz biliyoruz ki sadece resmi yazışmalarla işi takip etmiş olsaydık havaalanımız yıllarca atıl durumda kalacak ve bizlerde Batman ve  Diyarbakır havalimanlarından uçmak zorunda kalmaya devam edecektik. Elbirliğiyle harcanan çaba, bizi bu mutlu sonuca ulaştırdı.

Şimdi aynı çabayı ve aynı birlikteliği bu konunun ayrıntısı olarak gözüken ancak çok önemli olan bir konuda harcamamız gerekiyor. Hayırlısı ile Haziran ayında başlayacak olan seferlerin Ankara ve İstanbul yönüne doğru olması bekleniyor. Ankara yönündeki seferlerde bir sorun yok ancak, İstanbul’a düzenlenecek olan seferin Sabiha Gökçen Havalimanından değil de, Atatürk Havalimanından yapılması çok daha yararlı olacak. İstanbul’da yaşamlarını sürdüren hemşerilerimizin büyük bir çoğunluğunun Avrupa yakasında olduklarını da göz önünde bulundurduğumuzda Sabiha Gökçen bizler için çok avantajlı gözükmüyor.

Ancak,  Atatürk Havalimanındaki yoğunluğu göz önünde bulundurduğumuzda işimizin de zor olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle el birliğiyle yine ekip halinde çalışılması gerekiyor. Yine Vali Atik ve Milletvekili Prof. Dr. Aktay ve diğer yetkililerin el birliğiyle bu konuda gereken kulisleri yapmaları zorunludur ve yine heyetler halinde yetkililerin kapılarını aşındırmamız gerekiyor.

Şimdiden kolay gelsin…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.