REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Bakan Soylu’nun Gezisinin Ardından

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakan Soylu’nun Gezisinin Ardından
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
6 views
21 Ağustos 2017 - 12:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir günlük bir gezi için ilimizi ziyaret etti. Süresi kısa ama  yoğun programlarla dolu olan bu gezi elbette çeşitli açılardan ele alınabilir. Bende bu geziyi dikkatimi çeken birkaç noktadan ele almaya çalışacağım.

İsterseniz Siirt olarak  elde ettiğimiz önemli bir kazanımdan bahsederek başlayalım. Bakan Soylu,  Şahinbey Belediyesinin yaptırdığı Çocuk Dünyası Parkının açılışında yaptığı konuşmada kendisini Gaziantep iline davet Belediye Başkanı  Mehmet Tahmazoğlu ile adeta iyi bir tüccar gibi pazarlık yaptı ve Siirt’e ikinci bir çocuk parkı sözü aldı ve bu da ilimiz için önemli bir kazanım oldu. Bu parkın büyük bir maliyeti var. Çocuk ve genç nüfus sayısı oldukça fazla olan Siirt’in bu ve benzeri yerlere gerçekten çok ihtiyacı bulunuyor. Yani kısaca özetlemek gerekirse bakan ile başkanın bu pazarlığından Siirt karlı çıktı. Bu parkında dün açılışı yapılan ilk park gibi birkaç ay içerisinde tamamlanarak hizmete girmesini dört gözle bekliyoruz.

İkinci bir nokta da Bakan Soylu’ya gösterilen ilgiydi. Kültür Müdürlüğünde düzenlenen AK Parti genişletilmiş danışma kurul toplantısını kastetmiyorum. Burada bakana ilgi ve sevgi gösterilmesi, tezahürat yapılması doğal bir şey. Çünkü sonuçta orada bulunan insanlar, o partiye gönül vermiş insanlar. Partilerinin başarılı ve adından söz ettiren bir bakanına  sevgi göstermeyipte ne yapacaklar?

Bakan Soylu’ya yönelik olarak dikkatimi çeken sevgi gösterileri ve ilgi Çocuk Dünyası Parkının açılışında oldu. Yaşlısı, genci, erkeği bayanı orada bulunan herkes bakana ilgi gösterdi, onu görmeye çalıştı. Açılışta dikkat çeken bir başka yönde halkın yoğun katılımıydı. Bu Siirt’te pek alışık olmadığımız bir durum. Çok az siyasetçiye ilimizde  böyle  büyük bir ilgi gösterildiğini rahatlıkla belirtebiliriz.

Son bir noktada şu, Bakan Soylu’nun bu geziden duyduğu memnuniyetini  gösteren bir hareket. Gezinin halka açık son etkinliği olan parkın açılışında  Bakan Soylu, bir ara eliyle  yan yana oturdukları Vali Atik’in elini tutmuştu. Beden dilinin önemine inanan bir insan olarak, bu hareketin birçok mesajlar içerdiğine inanıyorum. Belki  bazılarına çok basit gibi gelen bu hareket aslında çok anlamlı. En azından Bakan Soylu’nun o ana kadar gezinin gidişatından ve  belediyeden valiliğe  kendisine bağlı kurumlarca Siirt’te gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak aldığı bilgilerden  memnun olduğunu ifade ediyordu. Bu hareket bu  mesajların yanı sıra bakanın Vali Atik’e olan tam  güvenini de  gösteriyordu.

Darısı diğer bakanların Siirt’i ziyaretlerinde; hem ilimizin bir kazanımlar elde etmesine hem de bu gezilerin başarılı geçmelerine diyelim…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.