Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Tekin: Okullarda Müfredat Değişecek!

Milli Eğitim Bakan Yusuf Tekin, tüm sınıfları kapsayacak bir müfredat değişikliği için Milli Eğitim Bakanlığı’nca çalışma yapıldığını açıkladı. Tekin, müfredatın çok ağır olduğunu ve derslerde sadeleştirmeye gideceklerini duyurdu. Öğretmen atamalarına ilişkin konuşan Bakan Tekin, “Yasa gereği öğretmen atamalarında mülakatın olması gerekiyor” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakan Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. “Kasım ayının sonu veya aralık ayının ortası gibi müfredat değişikliği yapacağız.” diyen Bakan Tekin, müfredattaki gereksiz konuların ayıklanacağını ve böylelikle de derslerin sadeleştirileceğini belirtti.

“Öğretmenler konuları yetiştiremiyor”

Yeni düzenlemeye ilişkin çalışmaların henüz bitmediğini de söyleyen Tekin, “İlkokul, ortaokul ve lisede tekrar eden konular var bunlara bakacağız ve çıkartacağız. Müfredat çok ağır öğretmenler konuları yetiştiremiyor. Müfredat ağır, hafifleteceğiz. Yeni dersler eklenebilir ve mevcut derslerden çıkartılanlar olabilir. Aralık ortasında bir toplantıyla açıklayacağız.” dedi.

Öğretmen atamalarındaki mülakatla ilgili konuşan Tekin, “Yasa gereği öğretmen atamalarında mülakatın olması gerekiyor” dedi.