REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAKANLARIN İLGİSİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAKANLARIN İLGİSİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
16 views
05 Ocak 2018 - 11:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son iki haftada biri kabinenin önemli bakanlarından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve diğeri de  Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık olmak üzere iki önemli konuğu ağırladık.

Önümüzdeki süreçte bu ziyaretlerin daha da yoğunlaşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yoğun ziyaret trafiği yapılacak seçimlere kadar devam edecek. Bu da erken bir seçim olmaz ise 2019 yılı Kasım ayına kadar uzanacaktır demektir.

Bakanların illeri ziyaretlerinin olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Olumsuz yönlerinin başında bakanların gelişlerinden birkaç gün öncesinden başlayan hazırlıkların bazı işlerin askıya alınmasına neden olmalarıdır. Bu durum Siirt gibi bürokratların önemli bir bölümünün sorumluluktan kaçınarak, en basit bir konuda bile  topu üst düzey yöneticilere attıkları illerde daha belirgin bir şekilde hissediliyor ve bu tür  dönemlerde de üst düzey yöneticiler bakanların gelişi ile ilgili hazırlıkları yürüttüklerinden bazı işler zorunlu olarak belirli bir süre askıya alınabiliyor.

Bakanların gelişlerindeki bu olumsuz yanı gideren birçok olumlu yönde bulunmaktadır. Özetle olumlu yönler olumsuz yönlerden çok daha fazladır. Olumlu yönlerinin başında birçok kurumun bu tür ziyaretler nedeniyle adeta seferber olmalarıdır. Eve önemli bir misafir geldiğinde olduğu gibi her kurum baştan aşağı gözden geçirilir. Neler yapıldığı tespit edilirken nelerin eksik kaldığı da ortaya çıkarılıyor. Her ne kadar bu eksik yönler bakanlara arz  edilmiyorsa da bu kurumların yöneticilerinin dikkatine sunulmuş oluyor.

Karayolları gibi teşkilatlarda hemen her bakanın gelişinden önce yolları gözden geçiriyor. Kalıcı olmasa  da bir makyaj olsa dahi bakım yapılmış oluyor. Aynı şekilde DEDAŞ yetkilileri de cadde ve sokak aydınlatma sistemlerini gözden geçiriyorlar.

Bütün bunlardan daha önemlisi gelen bakanların tamamına yakını belirli bir süre içinde olsa halkla buluşmaya gayret ediyorlar. Bu buluşma ve ziyaretlerde vatandaşlar, dertlerini sıkıntılarını görüşlerini  az da olsa iletme imkanı buluyorlar.

Duruma bu yönden bakılınca bakanların ziyaretleri önemli ve yararlı. Daha yaralı hale getirilemez mi? Elbette evet. Örneğin bakanlarımız  sade vatandaşlarla  ayak üstü değil de  kapalı alanlarda uzun süreli toplantılar  düzenleyebilir ve böyle olunca da vatandaşlarımız sorunlarını kendilerine daha rahat bir şekilde aktarabileceklerdir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.