Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakanlıktan ‘Depremde Kaybolan Çocuklarla İlgili İddialara Yanıt

Türkiye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kayıp depremzede çocuklar iddialarına ilişkin, “1912 çocuğumuzdan bir tanesinin bile kayıp olması durumunun söz konusu olmadığını tekraren ilan ediyorum. Çocukların kimlik tespitleri; Sağlık, İçişleri, Adalet ve Aile Bakanlığı ile tüm paydaşlarla beraber titizlikle yapıldı” açıklamasını yaptı.

Türkiye Aile ve Sosyal

ABD’li milyarder Epstein’ın dosyasının kamuoyuna yansıması sonrasında, 1999 ve 6 Şubat depremlerinde kaybolan çocuklarla ilgili iddialar yeniden gündeme geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, deprem döneminde ve sonrasında çıkan iddialara yanıt verdi.

Göktaş, “6 Şubat felaketi yaklaşırken, devletimizin aciz gösterilmeye çalışıldığı, art niyetli haberlerle karşılaşıyoruz. Bazı çevreler, felaket anından itibaren yalan haberlerle kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor. Bu çocuklar hakkında bilgiler, felaketin ilk günlerinden itibaren açıkça paylaşıldı” dedi.

Göktaş, yanlış bilgilere karşı doğruyu paylaşmaya devam ettiklerini belirterek, “Bin 912 çocuğumuzun hiçbirinin kayıp olmadığını yinelemek isterim. Bu çocukların kimlik tespitleri, devletin ilgili kurumları tarafından yapıldı. Çalışanlarımızın gece gündüz çalışmaları göz ardı edilmemeli. Haksız ithamlar karşısında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız” diye konuştu.