REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BALON UÇURMAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BALON UÇURMAK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
22 views
03 Ekim 2020 - 11:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balon uçurma çocukları en çok sevindiren şenliklerden biridir ve söz konusu şenlik, ülkemizde özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında icra edilmektedir.  Zaman zaman balon uçurma etkinliklerini izleme fırsatı bulduğumda, önder Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözünü anımsıyor ve şenliğin keyfini çıkaran çocukların gelecekte havacılığın bir ülke için taşıdığı büyük önemi çok iyi anlayacaklarını hayal ediyordum. Bunu belirttikten sonra “Balon uçurmanın” önem taşıyan bir diğer anlamından da söz etmek isterim. Balon uçurmak, kimi zaman insanlara umut pompalamak amacıyla ifade edilen süslü söylemlerin, başka bir ifade ile vaatlerin yerine getirilmemesidir. Şişirdikleri balonlarla uçurma şenliği düzenleyerek çocuklarını sevindirenler, kendilerine hizmet etme talebinde bulunanların vaatlerini yerine getirmemeleri yüzünden cefa çekiyorlar.

Her toplumda önceliğin refah ve huzur olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda; ülkemiz halkının günümüzde  içinde bulunduğu koşulların hiç de gönül açıcı olmadığını ve bu olumsuzlukta en önemli nedenin yıllardan beri ülke yönetiminde söz sahibi kılınanların dile getirdikleri vaatlerinin arkasında durmamalarından kaynaklandığına hükmedenlerin büyük bir çoğunluğu teşkil ettiği anlaşılacaktır sanırım.

İşaret edilen muasır medeniyet düzeyine ulaşmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini dile getiren söylemlere kulak tıkamayarak yerine getirilseydi bazı ülkeler gibi veto hakkı kullanan ülke olma şansını elde edebilirdik ve maalesef böyle bir şansı yakalamaktan oldukça uzağız. Gerçekçi önlemler alınırsa sıkıntıları asgari düzeye çekme imkânımız vardır ve bu önemli beklentinin gerçekleşmesi millet ve memleket menfaatlerini her şeyin üstünde tutmakla mümkün olup söz konusu güzellikte birlik ve beraberliği pekiştirmek çok önemli etkendir.

Çocuklara balon uçurma keyfi yaşattıklarında sevinen vatandaşlarımız, kendilerine refah ve huzur için vadedilenlerin balonlar gibi havada uçuşarak kalmasını istemiyorlar ve sayelerinde yüce makamlara ulaşanların sözlerinin arkasında durarak hasret kalınan refah ve huzuru teessüs ettirecek önlemler almalarını, yani verdikleri vaatlerin balonlar gibi havalandırılmayarak yerine getirilmesini bekliyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.