REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BARIŞ HAREKÂTI!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BARIŞ HAREKÂTI!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
10 views
08 Ekim 2019 - 14:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahraman Mehmetçiklerimiz sınır boyunda Suriye’ye girmek için emir bekliyorlar.  YÜCE ALLAH’TAN hepsine selâmetler diliyorum. Ancak, yine de biliyorum ki, Suriye’ye girilmesi durumunda çok sayıda ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN olması kaçınılmazdır. ABD denilen sözde stratejik ortağımız, gerçekte kuyumuzu kazmağa uğraşan en büyük düşmanımız, yıllardan beri Suriye’deki terör örgütlerine tırlar dolusu ağır silâhlar, mühimmat ve tahkimat malzemeleri göndermiştir. Binlerle ifade edilen tırların ağır silahlar, füzeler, iş makinaları, tanklar, zırhlı araçlar, siper olarak kullanılacak beton bloklar, bir savaşta yaralananların tedavilerinde kullanılabilecek her türlü ilâçlar, aletler ve edevatlar taşıdıkları da bilinen gerçeklerdendir.

Suriye’de, muhtelif terör örgütlerinin toplamda 100 bin dolayında askeri gücünün olduğu, bu bakımdan ülkenin topraklarına girilmesi halinde bunun Türkiye’ye çok pahalıya mal olacağı ortadadır. Yani, Suriye bugün için sözün tam anlamıyla bir bataklıktır.

Suriye’de o kadar çok terör örgütü var ki, adlarını sıralamaya kalkışsak mutlaka unuttuklarımız olacaktır. Bu terör örgütlerinin Türkiye için en önemlileri PKK’nın uzantısı durumunda olan YPG ve PYD’dir. Bunların yanında İŞİD, El Kaide, El Nusra, Özgür Suriye Ordusu, Al-Faruk, Al-Tohid, Al-Fatah, Al-İslam, Al-Şam, Bağımsız Direnişçiler, Peygamberin Zürriyeti Bölükleri, El Asala Watanmiya ve aklımıza gelmeyen daha niceleri vardır…

ABD, Suriye’ye girmemize göz kırptı ya, sakın bunu bizim yanımızda yer aldığı şeklinde algılamayalım. Unutulmaması gereken tarihi bir gerçek vardır. Bir zamanlar Saddam Hüseyin’e Kuveyt’e girmesi için göz kırpan ABD, daha sonra Kuveyt’i işgal etti diye Irak’ı işgal etmedi mi! Yani, ABD’nin (Suriye’ye girebilirsiniz!) diyerek göz kırpmasında bir çapanoğlu olmadığını zannetmek safdilliktir. ABD, Türkiye’ye göz kırptı diye bunu dostluk göstergesi olarak görmek ise safdillikten öte hamakattır!

Bu arada, bir gerçeği hatırlatmakta da yarar vardır. Daha önce 800 binler dolayında olan askeri gücümüzün sayısı 350 binler dolayına düşürülmüştür. Polis sayısı ise 300 binler dolaylarındadır. Neredeyse asker sayısıyla, polis sayısı denk hale gelmiş olacaktır. (Türkiye Polis Devleti oluyor) söyleminin arkasındaki gerçek de budur. Bu arada, TSK’nın da dolaylı olarak siyasi iktidarın emrine bağlandığını unutmayalım.     ABD tarafından Suriye’deki terör örgütlerine verilen silahlar kime karşı kullanılacaktır. Elbette ki, Türk silahlı kuvvetlerine karşı. Girecek idiysek Türkiye olarak, Suriye’ye girmek işinde çok geç kaldık. ABD’nin terör örgütlerine bunca silah vermesini beklemeden müdahale edilseydi, muhtemel bir savaşın bilançosu ile bugün başlatılacak bir savaşın bilançosu arasında lehimize çok önemli farklar olacaktı.

Bu iş 6/7 Ekim 1914’te gerçekleşen hendek olaylarına döndü. Teröristlerin hendek kazmalarına müsaade ettik ve bunun sonucu olarak 793 şehit verdik. Oysa o zaman da hendekler kazılmağa başlandıklarında teröristlere göz yumulmasaydı, bunca şehit verilmeyecekti. Durum, bu açıdan 6/7 Ekim olaylarına benzetilebilir. ABD’nin, tırlar dolusu ağır silahlarla terör örgütlerini donatmalarına fırsat verilmeden, Suriye’ye müdahale edilseydi, elbette sonuç bugün yapılacak bir müdahaleden çok farklı olacaktı.

Geçmişi sorgulamakta da artık bir yarar yoktur. Biz yine de bu günkü duruma bakalım ve Kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar dileyelim. Suriye’ye yapılacak harekâta (BARIŞ İÇİN SAVAŞ) gözüyle bakıyoruz. Merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit’in KIBRIS ÇIKARMASINA (BARIŞ HAREKÂTI) adını vermesi gibi.

Yeri gelmişken Bülent Ecevit ve o yıllardaki koalisyon ortağı Necmettin Erbakan’ın ile KIBRIS BARIŞ HAREKÂTINDA ŞEHİT OLANLARA FATİHALAR OKUYARAK AZİZ RUHLARINI ŞADEDELİM…

YÜCE RABBİM, MEHMETÇİKLERİMİZ SANA EMANET!

TAŞLAMALAR

(BEKLEDİM DE GELMEDİN)

İŞİNE DÖNER Mİ İŞ

SAVAŞ KÖTÜDÜR ELBET

SAVAŞ İYİ KİM DEMİŞ

İYİ SAVAŞTAN İYİ

EN KÖTÜ BARIŞ BİLE

ÖLDÜREN DE, ÖLEN DE

HELE MÜSLÜMANSA İSE

SURİYE BATAĞINA

SÜRÜKLEYEN KİM BİZİ

ABD DENEN DEYYUS

KANDIRDI HEPİMİZİ

BOP’UN EŞ BAŞKANLIĞI

GÖR NELERE MAL OLDU

ABD ÇUKUR KAZDI

BU DA ONUN OYUNU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.