REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BARIŞ PINARI HAREKÂTI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BARIŞ PINARI HAREKÂTI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
10 Ekim 2019 - 15:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD’nin onayını da alan Türkiye, 9 Ekim 2019 Salı günü Suriye’ye beklenen harekâtı başlattı. Adını da (BARIŞ PINARI HAREKÂTI) koydu. Merhum Bülent Ecevit de Başbakan olarak Kıbrıs’a çıkarma emrini verirken adını (BARIŞ HAREKÂTI) koymuştu. Yani adı (BARIŞ) olan harekâtlarla ilk tanışmamız 1974’lü yıllara dayanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşları olarak gerçekte büyük önder ve tek Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN (YURTTA SULH, CİHANDA SULH) ilkesine bağlıyız, bağlı kalmak zorundayız. Savaşmak ve savaşları teşvik etmek, gerçekte bir insanlık suçudur. Mecbur kalmadıkça ve beka sorunu yaşanmadıkça savaşmaktan değil, her zaman için barıştan yana olmak zorundayız.

Dinimizdeki (CİHAD) kavramını sadece SAVAŞ olarak yorumlamak büyük bir hatadır. Hele günümüzde cihat için savaş dışında çok yollar vardır. Amaç İslam dinini yaymak ise İNTERNET bu konuda çok önemlidir. Diğer yayın vasıtalarıyla dinimizi, dünyanın en ücra köşelerine kadar duyurmak mümkündür. Zenginler, mallarıyla; bilge adamlar yazılarıyla, dilleriyle cihat imkânına sahiptirler. İslâm’da CİHAD yüce bir dava uğruna, fikir hürriyeti, düşünce hürriyeti adına, insanlığa giden yolları açma uğruna yapılır. Esas olan BARIŞTIR. Savaş ise ikincildir.

Kahraman Mehmetçiklerimiz, işgal için değil, Türkiye’miz için BEKA sorunu olabilecek gelişmelere karşı tedbir olmak üzere Suriye’ye girmişlerdir. Diyebiliriz ki, bu harekâtın başlatılmasında aslında geç bile kalınmıştır. Bu gecikmenin sebebi ise ABD’nin ipiyle kuyuya inilmesidir. Sadece ABD’nin değil, Rusya’nın ipiyle de kuyuya inmek büyük bir hatadır. Atalarımız (DOMUZDAN POST, GÂVURDAN DOST OLMAZ) deyimini boşuna söylememişlerdir. Keşke, ABD ve Rusya ile birliktelikler kurmak yerine ta başından itibaren Suriye’nin meşru yönetimi durumunda olan Esat’la birlikte hareket etseydik. O zaman, belki de (BARIŞ PINARI HAREKÂTI)na dahi lüzum kalmayacaktı. Dileriz ki, hatadan dönülür ve Suriye’nin meşru yönetimiyle anlaşma sağlanarak müşterek hareket edilir, bu suretle SAVAŞ SÜRECİ mümkün mertebe kısaltılmış olur…

Suriye’ye giren kahraman MEHMETÇİKLERİMİZE ÜSTÜN BAŞARI DİLEKLERİMİZ VE SELÂMLARIMIZLA…

ANEKDOT

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN BARIŞIN ÖNEMİ KONUSUNDAKİ BAZI  ÖZDEYİŞLERİ:

“Biz cenkçi değiliz. Barışseveriz ve bir an evvel barışın gerçekleşmesini görmek, ona yardım ve hizmet etmek isteriz.”

“Gerekmedikçe savaş cinayettir.”

“Yurtta sulh, cihanda sulh.”

TAŞLAMALAR

(BARIŞ PINARI) ADI

VERİLMİŞ HAREKÂTA

BARIŞ ASILDIR ELBET

BİR ARAÇTIR SAVAŞSA

SAVAŞ CİNAYETTİR BİL

GEREKLİ OLMADIKÇA

BÖYLE BUYURMUŞLARDIR

MUSTAFA KEMAL PAŞA

(YURTTA SULH, CİHANDA SULH)

VAZGEÇİLMEZ İLKEMİZ

BARIŞ İÇİN SAVAŞMAK

BAZEN GEREK BİLİNİZ

BAKA SORUNU VARSA

SAVAŞ KAÇINILMAZDIR

CİHAT İÇİN SAVAŞMAK

PEŞİNDEKİ YOBAZDIR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.