Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Basının Yüreği Alanya’da Attı

KGK’DAN DEV ORGANZASYON

KGK'DAN DEV ORGANZASYON

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Küresel Medya Buluşması’nın 3’üncüsü, Alanya da gerçekleşiyor.
Buluşmaya 32 ülkeden 250 dolayında gazetecinin katılımıyla başladı.
Alanya’daki dev organizasyon, yarın akşam gerçekleştirilecek Küresel Medya Ödül Töreni ile taçlanacak.
Geleneksel hale gelen ve büyük yankı uyandıran Kazakistan, Azerbaycan ve Avrupa ülkelerinin yanısıra Rusya’dan en üst düzeyde 10 gazeteci katılıyor. Rus gazetecilerin ünvanları ve isimleri şöyle: TASS Uluslararası İşbirliği Departmanı kıdemli uzmanı, WARP Vakfı Program ve Projeler Daire Başkanı Tatiana Efremova, WARP (Dünya Rus Medya Konseyi) Vakfı Direktörü Alexander “Moscow Speaks” Radyosu Genel Müdürü Pavel Negoitsa, Rossiyskaya Gazetesi Genel Müdürü Alena Poptapkina, TASS Ajansı Uluslararası İşbirliği Direktörlüğü Asya Departmanı Kıdemli Uzmanı Yuliya Sharifullina, TASS Ajansı Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, Dış Politika Bilgi Servisi ve Medya Kuruluşlarıyla İlişkiler Daire Başkanı Lyubov Sakhno, Finnish Gazetesi Şef Editörü ve WARP Başkan Yardımcısı Vladimir Gusatinsky, TASS Ajansı Dış İlişkiler Editörü ve Rusya Dışişleri Bakanlığı özel raportörü Ramina Zeinalova ve Ezhednevnye Novosibirsk Gazetesi Şef Editörü Jamila Allahverdioyeva.
Alanya buluşmasına KGK yaygın, yerel ve dış medya meclislerinin üyelerinin tamamına yakını katılıyor. Ayrıca, KGK’nin 79 il temsilcisinden 60’a yakını ile 65 dış ülke temsilcisinden 30’a yakını katılıyor.
Etkinlik kapsamında Alanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini kapsayan bir şehir turu gerçekleştirildi.
Etkinlik çeşitli kurulların toplantıları ve mesleki konuların ele alınacağı çalıştayın sonuç bildirgesinin ardından gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek
Konuk gazeteciler, Türkler Mahallesi’nde konumlanan 5 yıldızlı Eftelia Marin Otel’de her şey dahil konseptiyle 3 gece konaklayacaklar.
Ödül töreni ise bu akşam Türkler Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı Lonicera World Otel’in Balo Salonu’nda gerçekleştirilecek olan gala yemeği ve ödül törenine, medya ve siyaset dünyasından yerli ve yabancı önemli isimler katılacak. Geçmiş dönem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da onur konuğu olarak katılacak.

ÖDÜL ALACAKLAR

Mevlüt Çavuşoğlu (Küresel Diplomasi Ödülü), Kazak Kozmonot Toktar Ebubekirov (Küresel Bilim Ödülü), Milli Voleybol Takımı adına Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ (Küresel Spor Ödülü), Yunus Emre Enstitüsü adına Başkan Prof. Dr. Şeref Ateş ( Dünyası Ödülü), Haber Global adına CEO Mammad Gulmammadov (Küresel Medya Ödülü), TURMAKS adına Ali Kemaloğlu (Küresel İnsani Ödülü) ve Turizm Duayeni Hüseyin Baraner (Küresel Turizm Tanıtım Ödülü).