REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Başkan Taşkın, Gazetecileri Bu Yılda Unutmadı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Taşkın, Gazetecileri Bu Yılda Unutmadı
18 views
10 Ocak 2018 - 13:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, bu yılda gazetecileri unutmadı ve  basın emekçilerinin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günlerini kutladı.

İlimizde yerel ve ulusal medya organlarında görev yapan basın mensupları ile London Cafe’de kahvaltıda buluşan Taşkın, basın emekçilerinin yaptığı görevin zor ama bir o kadar da kutsal ve zevkli olduğunu belirtti.

Basın mensuplarının çok değişik koşullarda görevlerini yapmak zorunda kaldıklarına değinen Taşkın, “Çok zor ve değişik koşullarda görevlerini yapmak zorunda olan siz değerli basın mensuplarımızın günlerini kutluyorum, her zaman sağduyulu  ve iyi niyetli bir şekilde hareket ediyorsunuz” dedi.

Başkanvekili Taşkın daha sonra belediyenin yürüttüğü çalışmalar ile 2018 yılı çalışma programı hakkında bilgi verdi. Belediyenin 2017 yılı bütçesinin ilk defa 100 Milyon TL’yi aştığını ve bunda da yerel  kaynakların arttırılmasının büyük bir etken olduğunu belirten Taşkın; “Belediyemizin bütçesi 100 milyon TL’yi aştı. Bunda da yerel kaynaklarımızın arttırılması önemli bir etkendir ve bunu çok önemsiyoruz. Geçen yıl 65 bin ton sıcak asfalt kullandık. Parke yollar dışında  38.5 km.  asfalt yol yaptık. Bu yılda 80 bin ton asfalt ve ayrıca parke alımı için ihaleye çıktık. 44 km. kanalizasyon şebekesi döşedik. Kurtalan ve Aydınlar Caddelerindeki 400’lük boruları 800’lük borularla değiştirdik. Artık bu yollarımızda yağmur suyu kanallarında tıkanma olmayacak. Bu yılda Ford kavşağından Tillo Caddesine kadar olan 8 km.’lik yolu asfalt kaplayarak düzenlemesini yapacağız” dedi.

Park ve bahçelere büyük önem verdiklerini ifade eden Taşkın, göreve geldiklerinde ildeki 17 parkın harap durumda olduğunu belirterek, öncelikle bunları gözden geçirdiklerini ifade ederek, “Bunları gözden geçirdik ve bakımlarını yaptık, üzerine 5 park daha ilave ettik. Ayrıca 2018 yılında büyüklü küçüklü 22 adet parkın yapımı daha ihaleye çıktı. Çocuk Dünyası Parkımız bitti ve hizmete girdi. Kızlartepesi parkında çalışmalar devam ediyor. 200 bin ağaç dikimi gerçekleştirdik. Parklara ve uygun olan kamu alanlarına 500 adet çatılı bank yerleştirdik ve 17 adet spor sahası yaptık şeklinde konuştu.

Ilısu Barajının tamamlanmasının ardından Botan Barajındaki keson kuyuların Siirt’e su sağlamaya devam edeceğini ve buna ilişkin emrin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından verildiğini belirten Taşkın, sokak hayvanları için yapılacak merkez için arazi tahsisi yapıldığını  ve bu yıl içinde bu merkezin yapımının da gerçekleştirileceğini söyledi.

Sosyal Belediyecilik çalışmalarına da önem verdiklerini belirten Taşkın, bu alanda yapılan çalışmalardan örnekler verdi. Taşkın, asker, nişan, düğün ve doğum çantaları verdiklerini, taziye ve defin işlemleri yürüttüklerini  belirterek, bunların yanında yaşlılara sağlık ve temizlik hizmeti verdiklerini ve çeşitli yarışmalar, kültürel etkinlikler düzenlediklerini de hatırlatarak, kurdukları hayır çarşısında yoksullara giyecek yardımında bulunduklarını ve bu çalışmayı çok önemsediklerine vurgu yaptı.

2018 yılında yapmayı planladıkları çalışmalara da değinen Başkanvekili Taşkın; “Eski Devlet Hastanesi arazisi için TOKİ ile görüşmelerimiz devam ediyor. Buradan 4.5-5 dönümlük bir araziyi almak için sözlü olarak anlaştık ve buraya da bir park yapacağız. Bu alanla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Helvacılar Çarşısında düzenleme çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Eski Otogar alanına kadınlara hizmet verecek bir merkez kuracağız. Ayrıca katlı otopark projemiz var. İlçe otogarını iki ayrı yerde oluşturmayı planlıyoruz.Tillo, Şirvan ve Pervari için eski Pervari durağı olarak bilenen yerde olacak. Diğer ilçelerimiz içinde yeni otogarın yanındaki alanı belirledik. Sebze halini Kasaplar Deresine taşıyoruz. Buraya da 25 dönümlük bir alanda yeni sebze halini kuracağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.