REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN’IN DOLU-DOLU BEŞ YILI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN’IN DOLU-DOLU BEŞ YILI
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
3 views
24 Mayıs 2018 - 13:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın Siirt’te göreve başladığı tarihin üzerinden tam beş yıl geçti. Taşkın, dolu-dolu geçirdiği bu beş yılı bugünlerde tamamladı ve altıncı yılına başladı ve kendisine bizlere hizmet yolunda nice yıllar diliyoruz.

Bir kentin tarihinde beş yıl çok büyük bir önem arz etmiyor, denizde bir damla misali kalıyor ama bir insanın ömründe ise önemli bir yer tutuyor. Taşkın, tam beş yıl önce bugünlerde mini kaymakamlar kararnamesi ile  Hasankeyf ilçe kaymakamlığından Tillo ilçe kaymakamlığına atandı. Hatta kendisi ile il merkezinde veya Tillo’da tanışmadık. Çünkü kendisi göreve başladığı esnada yani Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Feshanede düzenlenen Siirt Günlerinin hazırlıklarında son aşamaya gelinmişti. Kendiside Tillo’daki görevine daha ısınmadan İstanbul’a gelmiş ve ilçe standındaki görevlilerle birlikte ilçesini en güzel şekilde temsil etmeye çalışmıştı.  Kendisiyle orada tanışmıştık ve sıcakkanlılığı ile hemen ön plana çıkmıştı.

Taşkın, Tillo ilçe kaymakamı olarak görev yaparken aynı zamanda vali yardımcılığı vekaletini sürdürdü. İlçe kaymakamlığı görevi sona erdikten sonra da ilimizden ayrılmadı. Bu kez de vali yardımcılığı görevini asaleten sürdürdü. O, Siirt’i ve Siirtlileri sevmiş, Siirtlilerde onu bağırlarına basmıştı. Vali yardımcılığı  görevi devam ederken, çok daha sorumluluk ve geceli gündüzlü bir çalışma gerektiren bir görev daha verildi kendisine ve Siirt Belediyesine kayyum olarak atandı. Yaklaşık 20 aydan beri de bu görevi başarıyla yürütüyor.

Taşkın, ilimizde bugüne kadar üç görevi üstlendi. Her üç görevde de, yaklaşımı ile vatandaşların gönüllerinde ayrı bir yer edinmeyi başardı. Vatandaşlar arasında ayrım yapmadı. Görevlerinin yapısı gereği, mesai  mefhumu gözetmedi ve görevin gerektirdiği her saatte görevinin başında bulundu.

Göçmen bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da doğup büyümüş olan Taşkın, tam beş yıldır bizlere hizmet ediyor, hem de sanki yıllardan beri bizimleymiş gibi ve topluma en güzel şekilde uyum sağlayarak.

Kendisine bugüne kadar ki hizmetleri için teşekkür ediyor ve aynı şekilde başarılı nice yıllar diliyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.