REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAŞKANVEKİLİ TAŞKIN LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞKANVEKİLİ TAŞKIN LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
47 views
09 Kasım 2017 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Belediye Başkanvekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Spor Lisesi öğrencileriyle söyleşi programında bir araya geldi. Belediye’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkanvekili Taşkın, öğrencilere eğitim yılları ve yaptığı görevler hakkında da bilgiler verdi.

Göreve geldiği günden itibaren yaptığı hizmetlerden dolayı halkın sevgisini kazanan Başkanvekili Taşkın, halkla buluşma toplantılarının yanı sıra okul öğrencileriyle de bir araya gelmeyi ihmal etmiyor.Spor Lisesi toplantı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Başkanvekili Taşkın’a  Yardımcısı Osman Durna ve Birim Müdürleri de eşlik etti. 14-17 yaş grubu öğrencilerle bir araya gelen Taşkın, ilk olarak öz geçmişi ve eğitim yıllarıyla görev yaptığı yerler hakkında bilgiler verdi.

Görevinde ilk tespitinin, Belediye’de birimler arası diyalog ve koordinasyon bozukluğunu sonlandırmak olduğunu belirten Başkanvekili Taşkın, “Göreve geldiğimiz zaman ilk olarak Belediye’de en başta birimler arasında kopmuş olan koordinasyonu düzeltmek oldu. SİSKİ, Fen İşleri Müdürlüğü bizim işimize engel oluyor” diyor,  Fen İşleri ise, tüm işlerimize Park ve Bahçeler Müdürlüğü engel oluyor” gibi tartışmalarla karşı karşıyaydık ve bizler de ilk olarak bu durumu sonlandırdık. Vatandaşlarla iletişim yollarını açtık, vatandaşlarımız sorun ve taleplerini WHATSAPP üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Şehrin ciddi sorunları vardı. Eski hayvan borsasını farklı bir noktaya taşıyarak burayı vatandaşların dinlenebileceği, çocuklarında oyun oynayacağı bir oyun parkı ve mesire alanı haline dönüştürdük. İtfaiye birimlerimizi oluşturduk. Pazar sorununa çözüm aradık. İstanbul’un İstiklal Caddesi gibi bir caddemiz olan Güres Caddesinde haftanın birçok günü Pazar kurulurdu. Seyyar Pazar sorununa son noktayı koyup, Sabit semt pazarını devreye soktuk. Su sorunumuz vardı. Yaz aylarında Siirt’te sular akmıyordu. Ana hatlarımıza su takviyesinde bulunarak su sorununu çözdük. Kentimizde bulunan 14 parkımızı bakıma aldık. Parklarımızın oyun grupları, sert zeminleri ve yeşil alanlarında çalışmalar yapıldı. Bölgenin en modern ve en büyük unvanına sahip Çocuk Dünyası parkını ilimize kazandırdık. 40 dönümlük arazi üzerinde bulunan Kızlar Tepesi Parkını değiştiriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) desteğiyle, içinde yapay göleti, deniz bisikleti ve macera parkı gibi birçok alanın oluşacağı büyük bir parkı ilimize kazandıracağız ve 17 parkımız daha yine yapım aşamasında bulunuyor” dedi.

“DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR YANINIZDAYIZ”

“Doğumdan ölüme kadar yanınızdayız” sloganıyla yola çıkan Siirt Belediyesinin Kültür ve Sosyal İşlerinde yoğun bir çalışma temposu gayreti içerisine girdiklerini belirten Taşkın, “Belediye Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğümüzce yürütülen projelerle, yeni doğan bebeklere “Hoş Geldin Bebek” paketi, askere giden gençlerimize, “Güle-Güle Mehmedim” yeni evlenen çiftlerimize,  “Nikah Paketi” hayatını kaybeden vatandaşlarımız için ücretsiz defin ve cenaze işlemlerinin Belediyemizce yürütülmesi çalışmalarını başlattık. Birçok ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, “Evde Hizmet”, engellilere akülü araç ve tekerlekli sandalye desteğinde bulunduk. Siirt’in geleceğini düşünen bir Belediye inşa ettik. Dış destekte ise belediyemize 51 Milyon lira katkı sağladık” dedi.

Zafer Kılıç Spor Lisesi Okul Müdürü M.Şakir Kayaalp, Belediye Başkanvekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve beraberindeki heyete kendilerine ziyarette bulunup öğrencilerle bir araya gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek okul yönetimi ve öğrenciler adına teşekkür etti.

Başkanvekili Taşkın, daha sonra Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Spor Lisesini bir süre gezerek öğrencilerle birlikte tenis ve langırt oynadı. Program daha sonra hep beraber yenilen öğle yemeğinin ardından son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.