Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

BASKI ALTINA ALARAK OLMAZ!..

Ülkemiz her anlamda çıkmaza sürüklenirken, halkımızın desteğini büyük oranda kaybedenler, ülkenin her tarafından “artık yeter” tepkilerini duymaya tahammülleri kalmamış olacak ki, bu tepkiler duyulmasın, insanlar konuşmaya çekinsin, yapılan yanlışlar ifade edilmesin diye, sosyal medyada fikirlerini dile getiren insanları susturma çabası ile bu tepkileri daha da arttırdığının farkında bile değiller.

Geçtiğimiz aylarda seçim kanunlarında değişiklik yaparak kendilerine yarayacağını düşündükleri değişiklikleri yapanlar, şimdi de internet haber sitelerini, sosyal medyada görüşlerini paylaşan vatandaşları susturalım, susmayanları yargılayalım, sitelerini kapatalım, cezalarla hizaya çekelim diye bir kanun teklifi verdiler.

Milletin desteğini nasıl alırız, ülkede işleri yoluna nasıl koyarız, adaleti nasıl tesis ederiz, demokrasiyi nasıl güçlendiririz, ekonomiyi nasıl düzeltiriz diye düşünen hiç yok.. Bunun yerine, haber alma ve ifade özgürlüğünün kısıtlandığı, insanların susturulduğu bir ortamda baskıyla, kamu gücünü ve hukuku milletin sırtında bir sopa gibi kullanarak bir şekilde seçim kazanabilir miyiz diye somut planlar yapmanın fayda sağlayacağının düşünülmesi, ipin ucunun fazlasıyla kaçtığını gösteriyor.

İddia edildiği gibi dezenformasyonla mücadele gibi bir derdi olan yok.. Zaten dezenformasyonu yapanlar ve halkı yanıltarak gerçek dışı bilgileri propaganda aparatları ile yayanlar bizzat kendileri oluyorlar.

Uysal gazeteci, makbul gazeteci oluşturma çabalarının demokrasilerde yeri olamaz.. Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nde gazeteciler özgürce konuşabilmeli, yazabilmeli ve soru sorabilmelidir.

Diyeceğim o ki; Ülkemizde alenen insanlarımızın ifade hürriyetlerini yok etmeye ve seçime gitmeden önce tüm toplumu baskı altına almaya çalışmak, var olan kaybı misliyle arttıracaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER