REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BASKIN SEÇİM VE SEÇİM RÜŞVETLERİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BASKIN SEÇİM VE SEÇİM RÜŞVETLERİ!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
7 views
01 Mayıs 2018 - 14:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bütün seçimlerde, iktidarda olan  partilerinin avantajları vardır. Bu avantajları kullanmaktan geri kalmazlar. Devletin bütün imkânlarını değerlendirir, dengeleri altüst etmekten bile çekinmezler.

24 Haziran’da baskın seçime gidilecekken, iktidar partisi AKP seçim rüşvetleri için kesenin ağzını açtı. Bütün emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde 1000 TL ikramiye verileceğini açıkladı. Emekliler adına, elbette ki sevindik. Daha önce, bu konuyu defalarca gündeme getirmiş ve emeklilere dini bayramlar öncesinde seyyanen bir ikramiye verilmesini istemiştik. Ancak, bir kulaktan girmiş, bir kulaktan çıkmıştı. Seçimlere 55 gün kala bütün emeklilere (Yaklaşık, 12 milyon emekli var) bundan böyle Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde seyyanen 1000 TL ikramiye verileceğinin açıklanması, seçim rüşveti değilse, nedir!

24 Haziran seçim rüşvetleri, sadece bayram ikramiyeleriyle de sınırlı değildir. Öyle ya iki seçim birden yapılacak hem milletvekilliği 27. Dönem seçimleri ve bundan önemlisi Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bunun için de, kesenin ağzı tam anlamıyla açılmış bulunuyor. Vergi borçlarının yapılandırılması, öğrenci affı, yaşlılık maaşının yükseltilmesi, imar barışı adı altında ruhsatsız inşaatlara ruhsat verilmesi, Bağ-Kur primlerini ödeyemedikleri için sağlık hizmeti alamayan esnaflara, sağlık hizmeti verilmesi ve daha neler-neler…

Bütün bunların olması elbette çok iyi. Gerçekte, çoktan olması gereken işler. Tabii, burada sorulması gereken soru şudur. Madem bütün bunları yapmaya imkân vardı, neden daha önce yapılmadı da, seçime 55 gün kala yapılmakta.

Seçim rüşveti bile olsa, emeklilerimiz aslında kendilerine analarının ak sütü gibi helal olan bayram ikramiyesini gönül huzuruyla alsınlar ve seçim sandıklarına gittiklerinde yine bildiklerini okusunlar ve (MEN DAKKA, DUKKA) deyiminin içeriğine göre hareket etsinler!

ANEKDOT

Birbirinden davacı iki kişi, dönemin Kadısına el altından rüşvet göndermişler. Davacılardan biri 100 altın gönderirken, diğeri de antika değeri olan bir Acem Halısı yollamış.

Mahkeme günü, acem halısı gönderen davacı, Kadıya gönderdiği halıyı hatırlatmak açısından söylenmiş:

-Kadı Hazretleri HALIMA bak da öyle hüküm ver.

Bunun üzerine Kadı cevap vermiş:

-Senin HALINI biliyorum da, bunun YÜZÜNE bakınca, sakın haklı bu olmasın, diyorum…

TAŞLAMALAR

ASKERİ VESAYETİ

GERİ Mİ GETİRDİLER

ORGENERAL AKAR’I

GÜL’E Mİ GÖNDERDİLER

 KAHVE İÇMEYE GİTMİŞ

DENİLİR AKAR İÇİN

(BİR KAHVE BARDAĞIN KIRK

YIL HATRI VAR) BİLİNSİN

 SARAY SÖZCÜSÜ KALIN,

AKAR’I DA PEŞİNE

ALMIŞ VE GÜLE GİTMİŞ

AÇIKLANSIN SEBEP NE

 HEP (ASKERİ VESAYET VAR)

DİYE YAKINANLAR

VESAYETE MUHTAÇ MI

OLDULAR ŞİMDİ ONLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.