REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BASKIN SEÇİME DOĞRU!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BASKIN SEÇİME DOĞRU!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
6 views
02 Mayıs 2018 - 15:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Seçimler yaklaştıkça, seçim anketleri de hız kazanmakta. Ancak, anketlerin hiç de sağlıklı olmadığı muhakkak. Hatta en güvenilir zannedilen anketler bile “Parayı veren, düdüğü çalar!” misali çalışmaktadırlar. Ama hiçbir anket şu gerçeği görmezden gelemiyor. AKP yine birinci parti. CHP, ana muhalefet konumunu sürdürecek. MHP, AKP’nin payandası olmuş durumda. İYİ Parti ve HDP barajı aşacaklar.

Seçim anketleri, seçimlere bir hafta kala netleşecek. Çünkü anket yapan şirketler de sonlara gelindiğinde kendi ticari itibarları için daha gerçekçi rakamlar vermek mecburiyetinde kalacaklar. Ama o zamana kadar, parayı verenlerin düdüğü çalınacak ve bu durum, özellikle kararsızların kararlarını etkileyecek.

AKP’nin, 24 Haziran seçimlerinden beklentisi çok yüksek. Cumhurbaşkanlığını almak yanında, parlamentoda da yine çoğunluğu yakalamak istiyor. Ancak, ittifak eden karşı grup buna pek yol vermeyecek gibi.

Bizim Siirtçe lisanımızda “ALLAH Fİ NİYYE, IL ABD Fİ NİYYE, NIYYIT ALLAH TIĞLEP KILLEL NİYYE!” deriz. Anlamı da şudur. “ALLAH’IN NİYETİ (DİLEĞİ) BAŞKA, KULUN NİYETİ BAŞKA. ALLAH’IN DEDİĞİ OLUR SONUÇTA!”

Evet, AKP’nin hedefinde Cumhurbaşkanlığı ile birlikte mecliste de çoğunluğu almak var ama bu seçimde işi zor. Baskın seçim ve bunca seçim rüşvetleri bile onu kurtaramayacak görünüyor.

ANEKDOT

Bir seçim döneminde lokantada yemek yiyen bir vatandaş, kasiyere giderek yediği yemeğin parasını ödemek istemiş. Kasiyerdeki kişi:

-Abi, paranız ödendi diyerek, lokantada bir masada arkadaşlarıyla birlikte oturmakta olan bir partinin adayını parayı ödeyen kişi olarak göstermiş.

Bunun üzerine müşteri:

-Yok kardeşim, ben kendi hesabımı, kendim ödeyeceğim. Şimdi bu adaylar var ya, seçimi kazanmazsalar, (yemeğimi yiyip bana oy vermeyenin anasını..) derler.  Nemelazım kendime küfrettireyim.

Bu anekdottan yola çıkarak hemşerilerimizi uyaralım. Siz siz olun, bu seçim ortamında sakın ha, sakın, bir adayın yemeğini yemeyin, vereceği ziyafetlere katılmayın!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.