Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

BATAKLIĞI KURUTMAK MI SİNEKLERİ ÖLDÜRMEK Mİ?

Siirt Valisi ve belediye başkan vekili sayın Dr.Kemal Kızılkaya göreve başlar başlamaz, hepimizi üzen ve hatta sağlığımızı tehdit eden bir konuya el attı ve bir temizlik kampanyası başlattı.
Halen devam eden kampanya kentin değişik semtlerinde gerçekleştiriliyor.
Yürütülen bu çalışma kentin temizliğinde kısa bir sürede belirgin bir farklılık meydana getirdi. Siirt daha temiz bir hale geldi.
Ancak takdir edelim ki dünyanın hiç bir belediyesi vatandaşın desteği olmadan bir kenti istenilen ölçüde temiz tutamaz ve öyle bir gücü olamaz.
Olsa olsa, sinekleri öldürmüş olur. Ancak bataklık olduğu gibi duruyor. Yani vatandaş cadde ve sokakları hiçbir sakınca görmeden kirletmeye devam ediyorsa uzun süreli bir sonuç almak neredeyse imkansızdır.
Bu nedenle temizlik konusunda vatandaşlarda bir bilinç oluşturmak gerekiyor.
Özellikle temizlik konusunda küçük spotlar çekilebilir, afişler hazırlanabilir. Üzerlerinde spotlar yazılı anahtarlık, kalem ve saire materyaller hazırlanabilir. Öğrencilerle mizansenler oluşturulabilir.
Din adamları ve doktorlarla röportajlar yapılabilir. Konunun dini ve sağlık boyutları geniş bir şekilde bir kez daha toplumun dikkatine sunulabilir.
En temiz sokak veya en düzenli balkon ve saire temizlik alanında yetişkinlere yönelik çok değişik yarışmalar düzenlenebilir.
Bunlar bu konuda akla ilk gelenler. Elbette ki daha değişik etkinlikler de gerçekleştirilebilir.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER