Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Batman Valisi de Kurtalan’da Böğürtlen Hasadına Katıldı

Batman Valisi Garzan Ovasında gerçekleştirilen Böğürtlen hasadına katıldı.

Batman Valisi Garzan Ovasında

Batman Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya, Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman’ın katılımı ile Siirt Kurtalan/Gökdoğan köyü Yunuslar mezrasında bereketli Garzan Ovası üzerine kurulan Fernas Gıda Meyve Bahçeleri içerisinde 250 dönümlük ve 17 farklı böğürtlen çeşidinin yetiştirildiği bahçede “Böğürtlen Hasadı” gerçekleştirildi.
Böğürtlen üretiminde 318 ton ile Türkiye’de ikinci sırada olan Fernas Gıda, üretmiş olduğu böğürtlenleri birçok ülkeye ihracat ederek, bölgeye önemli ölçüde katma değer sağlıyor. Yapılan açılış konuşmalarının ardından Valimiz, katılımcılarla birlikte yılın ilk böğürtlen hasadını gerçekleştirerek, üreticilere bereketli kazançlar temennisinde bulundu.
Hasat etkinliğine; Batman Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi Rektörleri, Batman Beşiri ve Siirt Kurtalan ilçe Kaymakamları, Fernas Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Ceylan, kamu kurum müdürleri ve ziraat odaları başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.