Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Batman’da Kaybolan Kızın Kıyafetleri Hasankeyf Baraj Gölünde Bulundu

Batman’da Cuma gününden beri kayıp olan Rojvelat Kızmaz’ın (26) kıyafetleri Hasankeyf baraj gölü kıyısında bulundu.

Batman’da Cuma gününden beri

Kayıp Rojvelat Kızmaz’ın ağabeyi gazeteci Mehmet Kızmaz, kendi imkanlarıyla yaptıkları aramada kız kardeşinin Hasankeyf’e gittiğini tespit ettiklerini ve Hasankeyf baraj gölü kenarında kıyafetleriyle eşyalarını bulduklarını söyledi.

X hesabından açıklama yapan Mehmet Kızmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Batman Valiği ve Emniyeti’ni etiketleyerek Hasankeyf baraj gölünde bir an önce arama çalışması başlatılmasını talep etti.

Daha önce yaptığı açıklamada kız kardeşinin herhangi bir sağlık veya ailevi sorunu olmadığını belirten Mehmet Kızmaz, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Nalet gelsin canımızı alan barajlarınıza, işlevsiz bırakılan kurumlarınıza, nalet gelsin nalet gelsin @batmanvaliligi @AliYerlikaya @BatmanEmniyet @canalpekrem Kardeşimin kaybolduğu 9 Şubat günü; karakola, il emniyete bildirmemiz rağmen bugüne kadar emniyetten tek bir arama dahi aileme gelmiş değildi, Batman’ın her sokağını karış karış  her yeri 3 gün boyunca kendimiz aradık. Kardeşimin Hasankeyf’e gitmiş olabileceğini kardeşimin kaybolduğu gün emniyete bildirmemize rağmen, kardeşimin Hasankeyf’te bulunduğunu bugün kendimiz tespit ettik. Hasankeyf ilçe emniyet, jandarmaya da iş emniyetin bildirmesi gerekirken bugün onlara da kendimiz bildirdik. Ardından Hasankeyf’i, Dicle kenarını sadece kendimiz aradık. Kardeşimin kiyafetlerini su kenarında biz kendimiz bulduk. Arama teknesinin suda arama başlatılması yönünde talebimize de ‘kaptan ilçe dışında’ denildi. Şimdi kardeşimin kiyafetlerini bulduktan sonra arama teknesi nasıl da bir andan çalıştırıldı. Nalet gelsin canlarımız yutan barajınıza nalet gelsin işlevsiz bırakılan kurumlarınıza nalet gelsin nalet gelsin”