Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

“BAY KEMAL”İ DİNLERKEN!

Pazar günü CHP’nin Balıkesir’de mitingi vardı. Mitingin saat 18:30’da başlayacağı açıklanmıştı. (MİLLETİN SESİ) adı altında verilecek bu mitingi  naklen verse verse TELE 1, HALK TV veya diğer muhalif kanallardan biri verir düşüncesiyle saat 18:00’de bu kanallardan birini açarak, izlemeğe başladım. Mitingin yapılacağı (KUVAYİ MİLLİYE MEYDANI) tıklım, tıklımdı. Mitingi izlemeye, zorlamayla ve toplamayla değil, yürekten  izleyiciler katılmıştı. Bu miting, CHP’nin (MİLLETİN SESİ) adı altında vereceği mitinglerin üçüncüsüydü.

Kılıçdaroğun’dan önce bir üretici, bir çiftçi ve yeni mezun olmuş genç bir doktor konuşmalar yaparak mesleklerinin ve Türkiye genelinin sorunlarına vurgu yaptılar. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmanın en ilgi çekici yanı ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine hitap şekli olan (BAY KEMAL) deyimini sık-sık vurgulaması oldu. (BAY KEMAL) hitabını benimsediğini vurgulayan KILIÇDAROĞLU bu konuda şöyle konuştu:

“Bay Kemal olmak için bütün hayatımı verdim, Bay Kemal sıradan bir olay değil; Bay Kemal olmak için kul hakkı yemeyeceksin, adaletli olacaksın.”

Konuşmasında üniversite gençlerinin yurt sorunlarına da vurgu yapan BAY KEMAL, “İktidarımızda ülkede yurt sorunu kalmayacak. Bir yıl içinde bitireceğiz. 20 yılda yapamadılar.

Türkiye zengin bir ülke. Acımasızca iktidar sahipleri tarafından soyulan bir ülkeyiz. Soygunu bitireceğiz. Kul hakkı yiyenden hesabını soracağız. Beş yerden maaş alma devrini bitireceğiz. Bay Kemal’in felsefesi iktidar olduğunda halka hesap vermeyi namuslu bir görev olarak kabul etmesidir.”

Konuşmasında EYT’lilerin sorununu da vurgu yapan BAY KEMAL, “Çözdüler, çözdüler, çözmeseler, iktidarımızda çözeceğimiz ilk konulardan biri de EYT’liler sorunu olacak” dedi.

Evet, Balıkesir’de gerçekten muhteşem bir miting oldu. BAY KEMAL, vatandaşlardan büyük ilgi ve alkış aldı. Öyle anlaşılıyor ki, MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI YÜZDE 99 İHTİMALLE BAY KEMAL OLACAK!

(Görelim Mevlam neyler, ne eylerse güzel eyler.)

(BAY KEMAL) ALİ BABA MI OLACAK!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmalarda sık-sık (5’Lİ ÇETE VE 40 HARAMİLER” sözcüklerini kullanmaktadır. Kılıçdaroğlu’nun bu deyimleri kullanması zihnimizde istifhamlar uyandırmakta. Kendi kendimize diyoruz ki acaba, BAY KEMAL, ALİ BABA MI OLMAK İSTİYOR. 

“Ali Baba ve Kırk Haramiler” masalını okumamışsanız da mutlaka duymuşsunuzdur. Çocukken, belki defalarca okuduğumuz, filmini tekrar-tekrar izlediğimiz “Ali Baba ve Kırk Haramiler” masalı, gerçekte çok ibret vericidir. Çeteleşen grupların, toplumu nasıl soyduklarının anlatımıdır. İyi ile kötünün mücadelesidir!

Masal kahramanı Ali Baba’nın kendisi fakir, Ağabeyi Kasım ise çok zengin biriymiş. İşi ormana giderek kuru odunları toplamak ve pazara getirip satmakmış. İşte, yine odun için ormana gidişinde kırk haramileri görmüş. (Açıl susam açıl) deyince açılan (Kapan susam kapan) deyince kapanan içi mücevher ve kıymetli eşyalarla dolu mağaralarını görmüş. Eşkıyalar gidince Ali Baba aynı parolayla mağaraya girmiş, odun yerine çuvallarını altınla doldurmuş. Masal böyle uzayıp gidiyor.

Şimdi denilebilir ki, böyle altın dolu bir mağarayı kim nasıl bulacak! Bunu bilse bilse 128 milyar doların nasıl yürütüldüğünü bilenler bilirler!

Tabii, kırk haramiler çetesini tasfiye için her zaman bir ALİ BABA’NIN ortaya çıkması lazımdır. Adının, illa ki ALİ BABA olması gerekmez. Ali baba olmaz da VELİ  BABA olur, DELİ BABA olur, Savcı olur, Hâkim olur. YA DA BAY KEMAL! KIRK HARAMİLER, HATTA REİSLERİ DAHİ  BELLİ DE, KİMİN ALİ BABA OLACAĞI DAHA KESİN DEĞİL!

(Açıl susam açıl), deyimi çocukluğumuzda çok sık dinlediğimiz, okuduğumuz bu masalın meşhur tekerlemesidir. Hani, masalda 40 Haramiler çetesinin yağmaladıkları malları istifledikleri bir mağara var da, mağaranın kayadan kapıları (açıl susam açıl) denilince açılır, (kapan susam, kapan) denilince de kapanır ya!

Siz, Ali Baba ve Kırk Haramilerin Masal olduğuna bakmayın. Hemen her devirde HARAMİ BAŞI DA VARDIR. KIRK HARAMİLER DE! Ali Baba da vardır, kötü kalpli ağabeyi Kasım da! Haramzadelerin defterlerinin dürülmesi için her zaman ALİ BABALARA İhtiyaç vardır. Hatta bu haramiler, ensesi kalın, BEŞLİ ÇETE gibi toplum içinde itibarlı kimselerden de çıkabilirler. (Ya Allah, Bismillah, Allah-u Ekber) diyerekten olduklarından çok değişik görünebilirler. Matlup olan, her toplumda haramileri alt edecek güce sahip Ali Babaların da bulunmasıdır.

Yaşadığımız dönemin bütün toplumlarının da, niteliklerine göre büyüklü, küçüklü KIRK HARAMİLERİ vardır. İşte, bu Kırk Haramilerin tasfiyesi için bugün Ali Babalara her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

Günümüz kırk haramilerinin, masaldaki kırk haramilerden farkları, ellerine silah almadan, ata binip yol kesmeden soygun yapmalarıdır. Bunun da çok çeşit ylolları vardır.

Peki, günümüzün Harami başı ve çetesini oluşturan 40 haramiler kimlerdir. Bunlarla baş etmek mümkün mü. Günümüz şartlarında kırk haramilerin tasfiye edilebilmeleri için mangal yürekli savcılara, hâkimlere, emniyet mensuplarına ve de BAY KEMALLERE ihtiyacımız bulunmaktadır. Günümüzün ALİ BABALARI işte bu mangal yürekli savcılar, hâkimler ve SİYASETÇİLERDİR.

Umarız ki, vermek istediğimiz mesaj yeterince anlaşılmıştır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER