REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAYKAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAYKAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
11 views
16 Ekim 2017 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında; İlimiz Baykan ilçesine bağlı Meşelik, Ardıçdalı, Ormanpınar ve Çamtaşı Köyleri ile Boyluca, Aydınlar, Korucu, Bahçeli ve Doğruyol Mezraları mülki sınırları içerisinde icra edilecek operasyonel faaliyetler esnasında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, 5542 İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi gereğince; İlimiz Baykan ilçesi Meşelik, Ardıçdalı, Ormanpınar ve Çamtaşı Köyleri ile Boyluca, Aydınlar, Korucu, Bahçeli ve Doğruyol Mezraları mülki sınırları içerisinde 15/10/2017 günü saat 17.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

BAYKAN’DA GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK BÖLGELERİ

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında; Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır.

Siirt ili, Baykan ilçesine bağlı; Aydınlar mahallesinin doğusu, Meşelik köyü kuzey doğusu, Korucu Mahallesi Kuzeyi ve Çamtaşı Köyü Kuzey Batı-Kuzey Doğusu arasında kalan bölgede, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; 5542 İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ile 2565 Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunun 32/A maddesine istinaden; bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların mezkûr bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından; 15 gün süreyle 15/10/2017 (dâhil)-29/10/2017 (dâhil) tarihleri arasında (Özel Güvenlik Bölgesi) ilan edilmiştir.

Vatandaşlarımızın, can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmesi yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.