REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“BAYRAM GELMİŞ NEYİME”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“BAYRAM GELMİŞ NEYİME”
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
30 views
10 Mayıs 2021 - 13:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

13 Mayıs Perşembe, bu yılın Ramazan-ı Şerif Bayramının birinci günüdür. Ancak, 2020 yılındaki bayramlar gibi, bu yıl da BAYRAM SEVİNCİNİ, BAYRAM COŞKUSUNU GERÇEK ANLAMDA YAŞAYAMAYACAĞIMIZ BİR GERÇEKTİR. Hem, sadece bizim değil, bütün dünyanın başına musallat olan KORONAVİRÜS PANDEMİSİ devam ederken, her gün binlerce insan bu salgın yüzünden hayatını kaybederken, sıranın kimde olduğu, kime geleceği bilinmezken, nasıl bir BAYRAM SEVİNCİ YAŞAYALIM Kİ!

Bir Bayram düşünün sarılmak, kucaklaşmak, hatta tokalaşmak bile yok! Akrabalar, komşular birbirlerini ziyaret edemeyecek. Çocuklar, lunaparklara giderek eğlenemeyecek, bayram etkinlikleri düzenlenemeyecek. Bütün bunları bir yana bırakın, sokağa çıkmak bile yasak!

Hani bir şarkı vardır “BAYRAM GELMİŞ NEYİME” denilir ya! Aynen öyle! Bu bakımdan, Bayramın idrak edilecek olması, sevinç yerine bir yerde korku sebebi bile olmaktadır. KORONAVİRÜS PANDEMİSİNDEN nispeten de olsa korunmayı sağlayan maske, mesafe, hijyen kurallarının bayram günlerinde az-çok ihlal edileceği muhakkaktır. Yani, bu durumda Bayram, salgının hızlanmasının sebebi de olabilir!

Bütün bunları düşününce, ister istemez daralmakta, bayram sevicini yaşamak şöyle dursun, içimiz kan ağlamaktadır. Tabii, bütün bunlara ilave, yine pandemiyle bağlantılı olarak yaşanan ekonomik sıkıntıların insanları ne hallere soktuğu ortadadır. Bayram gelmiş ama çoluğuna, çocuğuna, torununa, eşine, akrabana, komşuna, arkadaşına hediye alacak ekonomik gücün yok. Borçlar tavan yapmış. Orta direk çatırdamış, kırıldı, kırılacak!

İşte, bu yılın RAMAZAN BAYRAMINA böyle bir atmosfer içinde giriyoruz. Devletlerinden ümitlerini kesmiş vatandaşlar olarak tek çareyi yine YÜCE RABBİMİZE SIĞINMAKTA BULACAĞIZ VE BÜTÜN SAMİMİYETİMİZLE (EY ALLAH’IM, BÜTÜN İNSANLIĞI KORONAVİRÜS PANDEMİSİNDEN VE BÜTÜN FELAKETLERDEN KURTAR. İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN BİZİ CEZALANDIRMA, BAYRAM GİBİ BAYRAMLAR YAŞAMAYI İHSAN BUYUR) DİYEREK YALVARACAĞIZ.

Bu düşünceler içinde, okuyucularımızın, hemşehrilerimizin, Müslüman milletimizin ve islam aleminin önümüzdeki Perşembe günü idrak edeceğimiz RAMAZAN-I ŞERİF BAYRAMLARINI TEBRİK EDİYORUM.

TAŞLAMA

YASAK İKEN BAYRAMDA

SOKAĞA ÇIKMAK BİLE

SÖYLENECEK TÜRKÜ BU

“BAYRAM GELMİŞ NEYİME”

 

KUCAKLAŞMAK, SARILMAK,

TOKALAŞMAK BİLE YOK

BU NASIL BİR BAYRAMDIR

YÜZ AÇ’A KARŞI BİRİ TOK

 

ESNAF, ÇİFTÇİ, SANATKÂR

İFLAS ETMİŞ GENELDE

PANDEMİYİ FIRSATA

ÇEVİRİRKEN KİMİ DE

 

MİLYARDERLER SAYISI

ARTMIŞ DİYORLAR BELLİ

YAŞANAN İFLASLARDA

ARAMALI SEBEBİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.