Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAYRAM HAFTASINDA, PİYASADA YAPRAK KIMILDAMIYOR!

Kurban Bayramı Haftasına girildiği

Kurban Bayramı Haftasına girildiği halde piyasada yaprak kımıldamıyor. Vatandaş, bayram alışverişi yapacak imkânı olmadığı için, esnaf ise, Bayram haftasında bile umduğunu bulamamanın tedirginliğini yaşamaktadır.

Bu arada, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin bütün beklentilere rağmen arttırılmaması ve yine BİNYÜZ TL olarak ödenmesi hayâl kırıklığı yaşattı. BİN lira olarak ödenen ilk bayram ikramiyesiyle 3 çeyrek altın alınırken, BİNYÜZ LİRA ile BİR ÇEYREK DAHİ ALINMIYOR.

Ne var ki, yandaş medya verilen BİNYÜZ LİRA ikramiyeyi adeta emeklilerin başına kakarak BÜYÜK MÜJDE diye lanse etti.  Vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza gelecek yıllarda bol ve bereketli bayramlar dileklerimizle…

MAAŞ FARKLARI VE TEMMUZ AYI MAAŞI BAYRAM ÖNCESİ ÖDENMELİ!

Kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak çalışan işçi ve memurlarla, emeklilere 2022 yılı ikinci yarısı için yapılacak zam miktarı henüz açıklanmadı. Temmuz ayı enflasyonunun belirlenmesini müteakip, artış oranının da bugün açıklanması beklenmekte.

Özellikle, maaş farklarının Bayram öncesinde ödenmesini temenni eden emekliler (Kurban alabilmekten vazgeçtik. Bari, Bayram şekeri olacak paramız olsun) demektedirler.

Bu arada, aktif olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile işçiler de, Temmuz ayı maaşlarının bayram öncesinde ödenmesini istemektedirler.

Haber:Cüneyt ARITÜRK