Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayram tatiline sigortasız çıkmayın

ENUYGUN Sigorta, 9 günlük bayram tatilinde yola çıkacak tatilciler için sigortanın ihmal edilmemesine dikkat çekti. ENUYGUN Sigorta Genel Müdürü Çiğdem Özdoğan, özellikle vizesiz ülkelere seyahat edecekler ve araç ile yola çıkacaklar için sigortanın önemini vurguladı.

ENUYGUN Sigorta, 9 günlük

9 günlük Kurban Bayramı tatili seyahat sektörünü hareketlendirdi. ENUYGUN Sigorta yola çıkmak için plan yapan birçok tatil severe sigorta işlemlerini ihmal etmemeleri uyarısında bulundu. Konuyla ilgili görüşlerini belirten ENUYGUN Sigorta Genel Müdürü Çiğdem Özdoğan, “Başta sağlığımız olmak üzere evimiz ve aracımızla ilgili sigorta işlemlerini tamamlamış olarak tatile çıkmak olası risklere karşı tatil severleri koruyacaktır” dedi ve devam etti:

“Öncelikle son dakika yurt dışına çıkacaklara Seyahat Sağlık Sigortası’nın önemini hatırlatmak isterim. Vize başvurusu yaparken seyahat sigortası zorunlu olduğu için bireyler vize isteyen ülkelere sigorta yaptırarak gidiyor. Fakat özellikle son dakika planıyla yapılan vizesiz seyahatlerde sigorta göz ardı ediliyor. Geniş kapsamıyla birçok tatilcinin yurt dışı tatillerinde sağlık sorunu yaşaması halinde finansal olarak güvence sağlayan Seyahat Sağlık Sigortası’nı yola çıkmadan mutlaka yaptırmalarını öneriyorum. 30 bin euroya kadar tedavi masraflarını karşılayan Seyahat Sağlık Sigortası’nın limiti sigortalının isteğine göre artırılabiliyor. Ek teminatlarla bagaj kaybı, tedavi nedeni ile ülkeye nakil, cenaze nakli, seyahatin gecikmesi, seyahatin iptali gibi risklere karşı da güvence sağlanabiliyor.”

Konut Sigortası ile siz uzaktayken eviniz güvende olsun

Özellikle evden uzakta geçirilen zamanlarda önemi daha da iyi anlaşılan Konut Sigortası ise tatil dönemlerinde kritik öneme sahip oluyor. Konut Sigortası, eviniz ve eşyalarınızla ilgili pek çok riske göre düzenlenerek tatil dönüşü hazırlıksız yakalanabileceğiniz olası risklere karşı sizi güvende tutuyor. Konut sigortaları hırsızlık, sel, su baskını, yangın, fırtına gibi istenmeyen durumlara karşı koruma sağlarken çilingir, elektrik, su tesisatı, cam kırılması gibi durumlar için de asistans hizmetleri ile acil destek sağlıyor.

Zorunlu Trafik Sigortası yaptırın, yolda kalmayın

Tatile arabayla gidecek olanlar için de Zorunlu Trafik Sigortası bir diğer kritik öneme sahip sigorta ürünü oluyor. Zorunlu Trafik Sigortası özellikle yolda kalma durumlarına karşı çekici gibi yol yardım hizmetleri sağlıyor. Olası bir kaza halindeyse büyük bir finansal güvence oluyor.