REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAYRAM TATİLLERİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAYRAM TATİLLERİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
14 Ağustos 2018 - 14:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizde tatil günleri sayısının fazlalığından söz edenler, böylelikle “hazine” diye ifade edilen zamanın boşa harcandığı görüşünü paylaşıyorlar ve bu görüşün aksini söylemek mümkün değil ama, madalyonun öbür yüzüne bakıldığında ülkemiz koşullarında tatil günleri fazlalığının yarar tevlit ettiğine hükmedilecektir sanırım. Kurum ve kuruluşların tümünde; oradaki araç, gereç ve personelin çalışmaları ile gerçekleştirilen bir üretim, ya da hizmet yoktur. Hizmetlerin çoğu ihale usulü ile ya da üç teklif almak suretiyle yaptırıldığından, personelin yapacakları bir işleri kalmıyor. Yıllar önce Karayolları, Bayındırlık Müdürlükleri ve İl Özel İdarelerine devredilen YSE teşkilatları, birçok hizmeti kendi bünyelerindeki olanaklarla yerine getiriyorlardı. Şimdiyse hizmetlerin çok büyük bir bölümü, yani tümüne yakını işe talip olan veya münasip görülen firmalara yaptırılıyor. Bu nedenle kurum çalışanları da  günlerini gün etmeye çalışıyorlar ve o kurumlarda sadece elektrik ve yakıt tüketiliyor. Gerek olmadığı halde elektrikler açık tutulduğu gibi de bazı kurumlarda araba saltanatının eksik olmadığı, halkımızın  yaygın söylemlerinden de anlaşılıyor.

İşte bu gerçeğe baktığımda; zaman her ne kadar hazine ise de bu hazinenin değerini bilmediğimiz bir anlayış içinde hareket ettiğimizden, tatil günlerinin fazla olmasını yadırgamıyorum. Çünkü, bayram tatilleri sayesinde birçok savurganlıktan kurtulmuş oluyoruz. Bu yıl Kurban bayramı tatilinin 9 günü kapsayacak olması nedeniyle ülkemizde tatil günlerinin çok fazla olduğundan söz edildiğine tanık olunca, naçizane görüşümü dile getirme gereğini duydum. Gerçekten de kurum ve kuruluşlarımız artık kendi bünyelerinde hizmet verme şansını yitirmişlerdir ve bunun için tatil günlerini mevcut koşullarda daha uygun görmekteyim.

Bayram tatilinde yollarımız yine hareketlenecekler ve trafikte yaşanacak izdihamın elim kazalara yol açmaması için bundan bir müddet önce seslendirdiğim temennimi yineleyerek İçişleri Bakanlığımızın, önemli noktalarda trafik denetimlerine ağırlık vermesinde isabet olacağının altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.